Blaž Kavčič že v polfinalu ATP Challengerja v Fergani!

13.06.2014
Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič se je zanesljivo uvrstil v polfinale ATP Challengerja v Uzbekistanu!

FERGANA, UZBEKISTAN - 27-letni Blaž Kavčič (133. na ATP) zaenkrat uresničuje status prvega favorita za končno zmago na ATP Challengerju v Fergani. Slovenec je v četrtfinalu premagal 8. nosilca, 23-letnega Rusa Aleksandra Lobkova (308.) v 2 nizih s 6:3, 6:2 in se uvrstil v polfinale!

Blaž je danes odserviral na nivoju in je v celem dvoboju nasprotniku ponudil le 1 brejk priložnost, ki je slednji ni izkoristil. 1. niz je odločil 1 brejk, Kavčič pa je pritiskal na Rusov drugi servis. V 2. nizu je Slovenec nadaljeval z dobrim serviranjem in bil še bolj agresiven na oba servisa Lobkova. Z 2 brejkoma je hitro zaključil dvoboj v svojo korist. Vse skupaj je trajalo 1 uro in 15 minut!

Njegov naslednji nasprotnik bo zmagovalec dvoboja, Denis Molčanov (Ukrajina) - Seiči Sekiguči (Japonska)!

Blaž Kavčič ima zagotovljenih najmanj 29 ATP točk in 2.510$!

Blaž je na Twitterju pohvalil svojega napenjalca strun.