Kavčič zanesljivo v četrtfinale Challengerja v Uzbekistanu!

11.06.2014
FERGANA, UZBEKISTAN - Slovenski tenisač Blaž Kavčič se je pričakovano prebil v četrtfinale ATP Challengerja v uzbekistanskem mestu Fergana.

Blaž Kavčič (133. na ATP) je odšel na azijsko turnejo serije Challenger, kjer bo poskušal ujeti kar nekaj točk, da ga spet pripeljejo nazaj v TOP100. Prva postaja je uzbekistansko mesto Fergana, kjer je na 50,000 USD vrednem dogodku 1. nosilec, vlogo pa zaenkrat uspešno upravičuje.

Po nekaj težji zmagi v 1. krogu, je v drugem pričakovano in zanesljivo odpravil neznanega domačega tenisača Šonigmatjona Šofajziveva (869. na ATP) s 6-2, 6-2. Dvoboj na osrednjem terenu je trajal 1 uro in 9 minut, Uzbekistanec pa je bil seveda za razred slabši tekmec.

V 1. nizu je 27-letni Ljubljančan dvakrat vzel servisno igro iz devetih priložnosti, domačin pa je imel dve neizkoriščeni žogici za brejk, v drugem delu pa je Blaž še povečal tempo in na svojem začetnem udarcu ni prepustil nobene negotovosti. Izpustil jesamo tri  točke na servisu ter rutinirano odšel med osem najboljših. tekmo bi lahko zaključil še par minut prej, če bi v 7. igri izkoristil eno od treh zaključnih točk.

Kavčič je daleč najbolj renomiran tenisač na turnirju v vzhodnem Uzbekistanu. Vse, razen končnega slavja in lovorike, bi bilo kar malo presenečenje, a treba je dodati, da se je Črnučan pred kratkim vrnil po operaciji stopala. Zaenkrat mu gre odlično.

Kraj: Fergana (UZB)
Nagradni sklad: 50.000$