Blaž Rola izkoristil ugoden žreb in prišel v 2. krog Tallahasseeja!

25.04.2017
Slovenski tenisač Blaž Rola je uspešno začel glavni del ATP Challengerja v Tallahasseeju!

TALLAHASSEE, ZDA- 26-letni Blaž Rola (271. na ATP) je nadgradil uspeh iz kvalifikacij na ATP Challengerju v ZDA. Tokrat se mu je nasmehnila sreča pri žrebu, saj je v 1. krogu glavnega dela igral s povabljencem, 23-letnim domačinom Marcosom Gironom, 414. na ATP lestvici. Za razliko od včerajšnjega dvoboja, je tokrat na igrišču preživel le dobro uro in nasprotnika odpravil s 6-2, 6-4 v nizih!

V 1. nizu je Rola takoj pokazal tekmecu kdo je kdo na igrišču in brez izgubljenega servisa ter z dvema brejkoma povedel v nizih. V 2. nizu je precej več grešil, 1x izgubil svoj servis in izkoristil le 2 od 8 priložnosti za brejk, a tudi to je bilo dovolj za gladko zmago. Skupno je dosegel 5 asov, nasprotnik pa 5 dvojnih napak!

V 2. krogu bo moral Slovenec pokazati vse svoje znanje, nasproti mu bo stal 29-letni Argentinec Leonardo Mayer (131. na ATP), ki je bil 2 leti nazaj kar 21. igralec sveta. Zaenkrat si je zagotovil 10 ATP točk (7+3) in 1.290$ denarne nagrade!