Blaž Rola odlično začel kvalifikacije ATP1000 turnirja vRimu!

10.05.2014
RIM, ITALIJA - Trenutno najboljši slovenski teniški igralec Blaž Rola se je ponovno izkazal!

23 letni Blaž Rola (100. na ATP) še naprej navdušuje z odličnimi rezultati v tekoči sezoni. Prvič v karieri igra kvalifikacije kakega turnirja serije ATP1000 in že takoj je začel z zmago. Nasproti mu je stal višje uvrščeni 28-letni Španec Daniel Gimeno Traver (75.), ki je imel status 8. nosilca. Kar 3 ure in 10 minut se je boril Slovenec za končno zmago s 6:7(6), 7:5, 6:4 v nizih. ČESTITKE!!!

Uvodni niz je bil dolg kar 1 uro in 15 minut, videli pa smo borbo za vsako točko, za vsak košček igrišča, a Španec je bil na koncu močnejši. 75. igralec sveta je pritiskal na vsakem servisu Ptujčana, ne glede na vse, pa si je naš teniški as prvi priigral brejk za 4-2. Španec je takoj vrnil, se obdržal v tekmi, v tajbrejku pa je z nekaj sreče in seveda znanja ter izkušenj dobil 1. niz.

Nasprotnik je nadaljeval v dobrem tempu, povedel 2-0 v 2. nizu, borbeni Slovenec pa mu je vse bolj kravžljal živce. Ni ga izpustil izpred oči, takoj izničil njegovo vodstvo in vse bolj stiskal obroč. Z dvema brejkoma si je priskrbel vodstvo 5-4 in servisno igro, ki mu je prvič ni uspelo pretvoriti v dobljeni niz, zato pa je potreboval še en odvzem servisa. Španec je bil po zaslugi dobre igre Blaža prisiljen oditi v 3. niz.

V 3. nizu je Blaž od 9 brejk priložnosti izkoristil 2, Španec pa le 1 od 7, kar je bilo dovolj za končno zmago po praem maratonu.

Domačin Travaglia je izločil Montanesa in bo naslednji tekmec Blaža Role na rimskem Mastersu

V odločilnem krogu za nastop v glavnem delu se bo Blaž Rola pomeril z 22-letnim IItalijanom Stefanom Travaglio (296.), ki je nastopil kot povabljenec in presenetljivo izločil 3. nosila Španca Alberta Montanesa (58.). Zaenkrat si je zagotovil 16 ATP točk in 2.345 evrov!