Blaž Rola spet ugnal Kozlova, tokrat za glavni del Sarasote

17.04.2017
SARASOTA, ZDA - Slovenski teniški igralec Blaž Rola je zelo uspešno preskočil kvalifikacije ATP Challengerja v ZDA. V zadnjem krogu je na kolena spravil 1. nosilca Stefana Kozlova.

Eden najboljših slovenskih teniških igralcev Blaž Rola (263. na ATP) je moral v kvalifikacije 100,000 USD vrednega ATP Challengerja v Sarasoti. Na zelenem pesku je uspešno končal prvo nalogo in zmagal na treh tekmah. Bravo!

Po zmagi v 1. kvalifikacijskem krogu, je 26-letni Ptujčan v drugem po velikem boju premagal še Ekvadorca Gonzala Escobarja. 28-letni Escobar, sicer 513. igralec sveta, se je izkazal za trdega tekmeca, saj je padel šele po 3 urah in pol s končnim rezultatom 7-5, 6-7(4), 6-4. To je bila res trda bitka, ki pa je Blažu dala krila tudi za odločilni korg kvalifikacij, kjer je z 2-6, 6-4, 6-2 šokiral še prvopostavljenega kvalifikanta Stefana Kozlova.

Kljub utrujenosti, je Blaž danes zaigral fantastično na prvem servisu. Izgubil je uvodni niz, nato prišel do preobrata in v zadnjem nizu povsem nadigral mladega, 19-letnega Kozlova, 137. igralca sveta. Američan velja za enega najbolj obetavnih na Touru, vendar mu je Blaž dvakrat vzel skalp v dveh tednih. Najprej prejšnji teden v Panami, sedaj še v Sarasoti in si zasluženo zagotovil glavni del.

Vse tri kvalifikacijske tekme je Rola dobil po treh nizih in pokazal, da je tudi fizično dobro pripravljen. V 1. krogu glavnega dela bo njegov nasprotnik domači povabljenec, komaj 16-letni Sebastian Korda (1,284. na ATP). Ravno prav, da ga ne bo spet čakal dolg obračun, če bo naš teniški as seveda pokazal pravi obraz. Že v naslednji rundi ga namreč verjetno čaka tekma s 1. nosilcem Jaredom Donaldsonom, 74. na ATP lestvici, v kolikor bo 20-letni Američan uspel premagati rojaka Dennisa Novikova (189. na ATP).