Blaž Rola v manj kot uri do osmine finala Champaigna

17.11.2015
CHAMPAIGN, ZDA - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Rola je uspešno in ekspresno preskočil uvodni krog na ATP Challengerju v Champaignu.

Potem, ko je včeraj nepričakovano v 1. krogu Challengerja v ZDA klonil Blaž Kavčič, je njegov soimenjak Blaž Rola svojo nalogo opravil v stilu. Po samo 59 minutah je s 6-3, 6-3 počistil z Britancem Liamom Broadyem (296. na ATP) in se prebil v osmino.

'Rolca' je kot 137. igralec sveta osmopostavljen na turnirju s trdo podlago, ki šteje tudi za ameriške kvalifikacije in vstopnico za glavni del OP Avstralije.

V današnjem dvoboju levičarjev je 25-letni Ptujčan enkrat izgubil servis ali drugače, štiri leta mlajšemu Britancu je uspelo izkoristiti edino žogo za brejk, ki jo je imel na dvoboju, to pa ni vplivalo na izhod. Rola je takoj 'potegnil' z brejkom, do konca uvodnega niza pa še dvakrat vzel začetni udarec. V drugem, bolj izenačenm nizu, je slovenski teniški akter izkoristil edino priigrano brejk žogico in se zasluženo veselil zmage. Odlično je igral na prvi servis in na koncu osvojil 57 točk, 11 več od tekmeca, s katerim ima stoodstotni izkupiček, 3/3. Vse medsebojne obračune sta odigrala v letošnji sezoni.

Priigranih 7 točk in 860 USD bo Blaž poskušal povečati v 2. krogu, ko se bo pomeril z zmagovalcem tekme med Dennisom Nevolo in Clayom Thompsonom.