Blaž Rola v četrtfinalu Challengerja v Fairfieldu

15.10.2015
FAIRFIELD, ZDA - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Rola je najmanj v četrtfinalu ATP Challengerja v Kaliforniji.

25-letni Blaž Rola (136. na ATP) je 4. nosilec 50,000 USD vrednega Challengerja v Fairfieldu, v 2. krogu pa je s 6-1, 3-6, 6-3 izločil Britanca Liama Broadya.

Kar ni uspelo Žemlji, je Blažu Roli. Ptujčan je maščeval prijatelja in rojaka Grego Žemljo in v 2. krogu Challengerja v Kaliforniji odpisal neugodnega Britanca, ki je imel 10 zmag iz zadnjih 12 tekem.

Rola je fantastično začel osmino finala in 21-letnega tenisača iz Stockporta kaj hitro prizemljil. Dva brejka v uvodnem nizu ob odličnem izkoristku točk na svoj servis je bilo več kot dovolj za osvojen 1. niz. Na svojem začetnem udarcu je oddal le 3 točke, vse to pa ni demotiviralo Otočana. V 2. nizu je 205. igralec sveta pokazal zobe. Zaigral je bolje in izkoristil edino žogo za odvzem servisa. Poleg tega je bil suveren na svojem servisu in o četrtfinalistu je odločal 3. niz. Slovenski teniški as je bil boljpi in z dvema brejkoma strl nasprotnika, zaključil je po 1 uri in 34 minutah.

V četrtfinalu Blaža čaka mladi, komaj 19-letni domačin Jared Donaldson, ki je na 144. mestu ATP lestvice.