Blaž Rola zanesljivo v zadnji krog kvalifikacij Roland Garrosa

23.05.2019
PARIZ, FRANCIJA - Slovenski tenisač Blaž Rola se je prebil do zadnjega kroga kvalifikacij OP Francije.

1 uro in 28 minut je potreboval 28-letni Blaž Rola (188. na ATP), da je v 2. krogu kvalifikacij Roland Garrosa premagal Ekvadorca Roberta Quiroza (223. na ATP).

Rola se nahaja pred vrati glavnega dela Grand Slama v Parizu. Čeprav je imel v 2. krogu kvalifikacij dokaj zahtevnega tekmeca na pesku, pa je posel opravil z odliko in slavil s 6-2, 6-3.

Ptujčan je povedel 3-0, a Južnoameričan ni igral tako slabo. Veliko dela je imel naš tenisač, da je v 5. igri ohranil prednost, v osmi pa s še enim brejkom uspel vpisati niz na svoj konto. V 2. nizu je Blaž vzel začetni udarec nasprotniku v 4. igri, na dvoboju pa ubranil vseh sedem brejk žogic 27-letnega nasprotnika. Odličen je bil tudi pri mreži, osvojil vseh osem možnih točk. To je bil njun tretji medsebojni dvoboj in druga zmaga za Rolo, a tudi najbolj pomembna, saj ga pelje v odločilni krog kvalifikacij.

Glavni del turnirja v Parizu bo Blaž lovil proti še enemu Južnoameričanu. Le ta prihaja iz Kolumbije. Gre za Daniela Elahija Galana, rojenega leta 1996, trenutno 203. igralca sveta. Med seboj sta igrala le enkrat, leta 2017 je v kvalifikacijah Challengerja v Tallahasseeju zmagal Rola.