Blaž Rola zmagal v uvodnem nastopu challengerja v Buenos Airesu

10.10.2017
BUENOS AIRES, ARGENTINA - Slovenski teniški igralec Blaž Rola je dobil uvodni krog na challengerju v Južni Ameriki.

Po enem mesecu premora je na delu spet Blaž Rola. Odpotoval je v Argentino, kjer poteka 50,000 USD vreden ATP challenger na pesku, v 1. krogu pa je izločil kvalifikanta.

27-letni Rola, trenutno 250. igralec sveta, ki je bil najvišje na 78. mestu ATP lestvice, se je za začetek meril s 25-letnim Urugvajcem Martinom Cuevasom (435. na ATP) in ga ugnal s 6-0, 6-4.

Uvodni niz dvoboja je Blaž odigral bleščeče. Trikrat je prišel do brejka in tekmecu zavezal 'kravato. V 2. nizu je imel težje delo, kljub vsemu pa uspešno pripeljal prvi medsebojni dvoboj do zmage. Cuevas mu je dvakrat vzel servis, a je sam spet izgubil tri. Vsega skupaj je bilo konec po 58 minutah.

V osmini fnala Ptujčana čaka težji tekmec. Vrstnik iz Avstrije Gerald Melzer je 4. nosilec, na ATP lestvici pa zaseda 156. mesto, še lani pa je bil 68. igralec sveta. Do sedaj sta se pomerila trikrat. Prvič, leta 2009 je na futuresu zmagal naš tenisač, lani je obe tekmi na challengerju dobil Avstrijec.