Murray podaljšal niz na 21, Dimitrovo ponovno vstajenje

20.08.2016
CINCINNATI, ZDA - Grigor Dimitrov nadaljuje z dobrimi predstavami v Cincinnatiju. V polfinalu tudi Andy Murray in Milos Raonic. Marin Čilić je končal pohod Borne Čorića.

Prvi nosilec in trenutno najbolj vroč igralec na ATP Touru Andy Murray je v četrtfinalu Mastersa v Cincinnatiju brez večjih težav odpravil Bernarda Tomica s 6:4, 6:4 in zabeležil 21 zaporedno zmago, kar je prepričljivo najdaljši niz v njegovi karieri.

Dvakratni olimpijski prvak se je napredovanja v polfinale, kjer ga čaka obračun z Milosem Raonicem, veselil po uri in 19 minutah. ''V pomembnih trenutkih sem dobro serviral. Ko sem imel priložnost, sem jo izkoristil. Pomembne točke sem odigral bolje,'' je povedal drugi igralec sveta, ki je od poraza v finalu Madrida nanizal 31 zmag in le en poraz.

Delno je za to zaslužen tudi novi/stari trener Ivan Lendl, ki se je po koncu OP Francije vrnil v ekipo in Britanca vodil do druge zmage v Wimbledonu (2013, 2016) in olimpijskega zlata. ''Čaka me težek obračun,'' je pred dvobojem z Raonicem, katerega je letos premagal že štirikrat (8-3), dejal Murray.

Četrti nosilec Raonic, finalist letošnjega Wimbledona, svojemu četrtfinalnemu nasprotniku Dominicu Thiemu ni ponudil niti ene brejk priložnosti in se s 6:3, 6:4 uvrstil v polfinale. ''Večkrat sem treniral z njim in dobro poznam njegovo igro, tako kot on mojo. Dobro sem se prilagodil. Ogledal sem si veliko njegovih dvobojev, saj je letos igral zelo dobro,'' je o pripravi na obračun spregovoril Kanadčan, ki ga veščin na mreži uči nihče drug kot veliki John McEnroe

''Na treningu udarjam toliko volejev kot udarcev z osnovne črte. Večkrat bom prišel k mreži. Delam na tem, da bi prihod k mreži postal instinktiven. Veliko časa sem preživel z Johnom in se pogovarjal o tem, kaj bi moral izboljšati, ko pridem naprej, katere kote moram pokriti, kaj nasprotnik lahko in česa ne more narediti. Mislim, da sem napredoval,'' je povedal Raonic, ki je izenačil svoj najboljši dosežek v Cincinnatiju (2014, 2016).

Tretjič v karieri in prvič po Torontu 2014 se je v polfinale turnirja serije Masters uvrstil veliki dolžnik zadnjih sezon Grigor Dimitrov. Bolgar, ki je dobro formo napovedal že s četrtfinalom v Kanadi, je s 7:6(8), 6:2 ugnal Steva Johnsona.

''Ko se je začel drugi niz, sem bil bolj sproščen,'' je povedal Dimitrov, ki je v prvem zapravil dve zaključni žogici in ubranil eno, preden je s tremi zaporednimi točkami prišel do vodstva.

V polfinalu se bo pomeril z Marinom Čilićem, ki je v hrvaškem obračunu izločil Borno Čorića. Mladi hrvaški up je po porazu v prvem nizu moral predati zaradi poškodbe kolena.

Čilić si je priigral prvi polfinale na Mastersih v 71 poskusih, potem ko je kar osemkrat obstal v četrtfinalu (0-8). Hrvat v medsebojnih dvobojih z Bolgarom vodi 2-1, letos pa še nima turnirske lovorike (0-2).