Vztrajni Goffin odpravil Čilića, za prvi finale z Raonicem

18.03.2016
INDIAN WELLS - Kanadčan Milos Raonic se je še drugo leto zapored uvrstil v polfinale turnirja v Kaliforniji, kjer se bo pomeril z Belgijcem Davidom Goffinom.

Kanadski bombarder Milos Raonic nadaljuje z dobrimi predstavami v Indian Wellsu, kjer je v četrtfinalu s 7:5, 6:3 premagal Gaela Monfilsa in se šestič v karieri uvrstil v polfinale turnirja serije 1000. Raonic, ki je Francoza premagal že v Melbournu, je v medsebojnih dvobojih poravnal na 2-2.

Nekdanji četrti igralec sveta je na poti do zmage dosegel sedem asov in izgubil le devet točk na svoj prvi začetni udarec. Izkoristil je le tri od 13 ponujenih brejk priložnosti, kar je na koncu zadostovalo za napredovanje v uri in 30 minutah. Monfils bi lahko postal prvi francoski polfinalist po Guyu Forgetu, ki je leta 1991 izgubil v finalu.

''Ustvaril sem si priložnosti,'' je povedal Raonic, ki je ubranil obe brejk žogici Francoza. ''Nekoliko je treba spremeniti pristop, a način igre se zame bistveno ne spremeni,'' je o nepredvidljivosti nasprotnika dodal 25-letnik.

Raonica v polfinalu čaka David Goffin, ki je s 7:6(4), 6:2 izločil Marina Čilića. ''Dobro igra. Žogo udarja zelo zgodaj in nasprotniku tako odvzame čas. Mislim, da v takšnih situacijah znam vsiliti svoj način igre. Če bo želel ostati na osnovni črti, ga bom moral potisniti nazaj,'' je povedal Raonic.

Goffin je na poti do svojega prvega polfinala na turnirjih serije Masters ubranil 11 od 12 brejk priložnosti Hrvata in se po 97 minutah veselil napredovanja med najboljše štiri. ''Lepo je, da se v tenisu da poiskati rešitve proti visokim igralcem, kot so Marin Čilić, Milos Raonic ali John Isner. Morda sem hitrejši in žogo udarjam bolj zgodaj. Imam tudi druga orožja. Zadovoljen sem s svojo igro v pomembnih točkah. Zmaga v prvem nizu je bila ključnega pomena, da sem v drugem zaigral bolj sproščeno,'' je dodal Goffin, ki je sploh prvič na letošnjem turnirju zmagal v dveh nizih.

Čilić, ki še nikoli ni zaigral v polfinalu turnirja serije Masters, je izgubil že osmi četrtfinale v svoji karieri.