Davisov pokal: Goffin se je rešil nenadejanega poraza, Murray izenačil

27.11.2015
GENT, BELGIJA - Reprezentanci Belgije in Velike Britanije sta začeli finalni obračun letošnjega pokala Davis, po prvem dnevu pa je rezultat pričakovan - neodločeno 1:1.

V belgijskem Gentu se ta vikend odvija še zadnji letošnji teniški spektakel - finale Davisovega pokala. Domačini lovijo prvi naslov v najstarejšem moštvenem tekmovanju na svetu, Britanci pa ga čakajo že vse od leta 1936. Status favorita pripada Otočanom, a predvsem zaradi Andya Murraya. Pričakovati je, da bo ključna točka finala jutri, ko so na sporedu dvojice.

Ja, ni pa veliko manjkalo, da bi bili Belgijci že po uvodnem dnevu praktično v breizhodnem položaju. Najboljši mož domače ekipe David Goffin je na peščeni podlagi začel katastrofalno proti Kyleu Edmundu (100. na ATP) in izgubil prva dva niza. 16. igralec sveta je v dvoboju z dvajsetletnim Britancem izgledal prav nebogljeno, a na srečo gledalcev se je zbral in sestavil v 3. nizu. Zaigral je popolnoma drugače in kot prerojem oddal le tri igre v naslednjih treh nizih ter se veselil prve točke po malo manj kot treh urah igre s končnim izidom 3-6, 1-6, 6-2, 6-1 in 6-0.

''Kyle je na začetku vse forehande odigral na izjemnem nivoju. Težko sem našel svoj ritem na osnovni črti. Spoznal sem, da si bom moral priigrati priložnosti in jih izkoristiti. Vesel sem, da sem zadnje tri nize dobil dokaj hitro. Atmosfera je neverjetna, nikdar še nisem igral pred takšno podporo'', je povedal Goffin po dvoboju.

David Goffin se je tako veselil preobrata in prve točke za reprezentanco Belgije

V drugem posamičnem obračunu dneva je najbolj kakovosten tenisač finala, 2. igralec sveta Andy Murray upravičil vlogo, ki mu pripada. S 6-3, 6-2 in 7-5 je opravil z Rubenom Bemelmasom in postavil finale na začetek.

Murray ima letos v pokalu Davis razmerje zmag in porazov v posamičnih dvobojih 7-0. V kolikor bo dobil tudi nedeljski obračun bo izenačil rekord, ki ga držita Mats Wilander in John McEnroe.