Del Potro z odlično igro pričakovano boljši od Grege Žemlje!

29.06.2013
LONDON, VB - Slovenski travnati kralj Grega Žemlja zapušča letošnji Wimbledon z najboljšim dosežkom v karieri, 3. krogom. Za vstop v osmino finala je bila premalo tudi fantastična igra na svoj servis v prvih dveh nizih, kajti 8. nosilec in 8. igralec sveta Juan Martin del Potro se ni dal presenetiti, v tretjem pa je Argentinec pobral priigrani pridelek.

26-letni Grega Žemlja, trenutno 55. igralec sveta, se je v 3. krogu Wimbledona res odlično zoperstavil favoriziranemu argentinskemu teniškemu zvezdniku Juanu Martinu del Potru. V prvih dveh tesnih nizih je bil zelo konkurenčen, po izgubljenem tajbrejku 2. niza pa je padel v igri, kar je Delpo hitro vnovčil na svoj konto. Dvoboj na igrišču številka 12 je praktično odločila podaljšana igra 2. niza in zbranost Južnoameričana, ki je pred štirimi leti tudi osvojil OP ZDA, lani pa na olimpijskem turnirju v  Londonu na travnati wimbledonski zelenci okrog vratu obesil bronasto odličje po zmagi za 3. mesto nad Novakom Djokovičem.

24-letni tenisač iz Tandila je dobil še drugi medsebojni dvoboj z Žemljo. Po zmagi v finalu na lanskoletnem ATP turnirju na Dunaju, je tokrat na sveti travi slavil s 7-5, 7-6(3), 6-0. Kranjčan se iz Londona vrača z visoko dvignjeno glavo, saj je edini  Slovenec, ki je kadarkoli zaigral v 3. krogu in s tem izenačil karierni uspeh na grand slamih, ko je lani na OP ZDA v 3. krogu moral priznati premoč Tipsareviču. Ni dvoma, da je Grega edini slovenski tenisač, ki se na travi znajde kot riba v vodi, na naslednji prenovljeni ATP lestvici pa bo verjetno prišel do kariernega rezultata. Varovanca trenerja Žiga Janškovca boste naslednji teden lahko videli in pozdravili na portoroškem challengerju, kjer bo 1. nosilec.

Juan Martin  del Potro se je namučil za prva dobljena niza,  v tretjem pa izkoristil padec  v igri Grege Žemlje

Juan Martin del Potro se je namučil za prva dobljena niza, v tretjem pa izkoristil padec v igri Grege Žemlje

Visokorasli Argentinec v 1 uri in 50 minutah ni ponudil niti ene priložnosti za brejk Žemlji, to pove, na kako visokem nivoju je odigral. Ni bila slaba igra Žemlje v prvih dveh nizih. Dobro je pariral, a  najboljši na  svetu ob 100% osredotočenosti izkoristijo še tisto malo  priložnost, ki se jim ponudi. V uvodnem nizu, ki je bil roko na srce izenačen, je Del Potro v 12. igri takoj vpisal brejk in niz. Izkoristil je nekoliko slabše serviranje Grege in povedel.

2. niz je bil špe bolj tesen. Gorenjec je bil na svojem začetnem udarcu neprebojen, zadel je kar 11 asov (Del  Potro  6), na drugi strani je suvereno svoj servis držal tudi Argentinec. Odločala je podaljšana igra, v kateri je izkušeni nasprotnik dobil ključne točke in  s tem tudi praktično odločil tekmo.

Po zaostanku 0-2 v nizih slovenski teniški as ni več našel motivacije in  s tem tudi igre, da bi se resno uprl osmopostavljenemu Južnoameričanu. Slednji je brez odpora dokončal prigarano vodstvo. Omenimo lahko le še nevaren zdrs Argentinca, a na srečo se je končal brez poškodbe.

Grega Žemlja v Portorož prihaja z najboljšim  rezultatom slovenskih  tenisačev na Wimbledonu

Grega Žemlja v Portorož prihaja z najboljšim rezultatom slovenskih tenisačev na Wimbledonu

Po zmagi v 2. krogu nad 29. nosilcem Grigorjem Dimitrovim je Žemlja na Wimbledonu pobral približno 102,000 ameriških dolarjev  nagrade, kar pomeni, da bi že z zmago na challengerju v Portorožu kot prvi Slovenec presegel mejo 1 milijon USD s turnirskimi nagradami. Poleg tega  je na račun vpisal 90 novih točk (+45 napram lani). Do OP ZDA Žemlja brani 180 točk (naslov na challengerju v An-Ningu in  Pekingu).