DelPotro ugnal Soderlinga v Estorilu, Davidenko pa Čiliča v Munchnu!

30.04.2011
Včeraj so se igrali četrtfinalni dvoboji na 3 ATP turnirjih po Evropi. Prizorišča dogajanj so bili Beograd, Estoril in München, ki so gostili nekatere najboljše igralce na svetu!

München, Nemčija - Trenutno najboljši hrvaški teniški igralec Marin Čilić je kot 3. nosilec in lanski finalist klonil proti 7. nosilcu Rusu Nikolaju Davidenku in še enkrat več letos potrdil, da še ni zrel za največje dosežke v moškem tenisu!

Nikolaj Davidenko, ki po poškodbi zapestja že eno leto išče pravo formo, je tokrat izkoristil izkušnje in z agresivno igro v ključnih trenutkih ter z nevsiljenimi napakami Marina Čilića prišel do zmage v dveh nizih s 7:5, 6:3 in se uvrstil v polfinale. Marin je imel praktično že v žepu 1. niz potem, ko je vodil s 5:4 in 40:15 na svoj servis, a je vse to z napakami zapravil. Tudi v 2. nizu je Davidenko 2 x ponudil priložnost Marinu na svoj servis pri rezultatu 2:2(15:40) in 3:3(15:40), a tega Hrvat ni izkoristil. Seveda je Nikolaj nato svojo priložnost izkoristil, Marin pa do konca dvoboja ni pokazal kakšne pretirane želje po vrnitvi izgubljenega in poraz je bil neizbežen.

Češki teniški veteran Radek Stepanek je gladko ugnal Nemca Philippa Kohlschreiberja s 6:4, 6:0 in se bo v polfinalu pomeril z Davidenkom.

Drugi polfinalni par pa tvorita domačina Florian Mayer, ki je bil boljši od Bolgara Grigorja Dimitrova s 7:6(4), 3:6, 6:4 v nizih in Philipp Petzschner, ki je v izenačenem dvoboju odpravil Italijana Potita Staraceja s 7:6(3), 7:6(6)!

Estoril, Portugalska - V Estorilu je največje zanimanje požel dvoboj med Švedom Robinom Soderlingom in Argentincem Juanom Martinom del Potrom. Šved je povedel z gladkih 4:1, nato pa je dvoboj prekinil dež. V nadaljevanju se je slika na igrišču povsem spremenila, saj je Argentinec naredil velik preobrat in dobil 1. niz v svojo korist s 6:4 potem, ko je osvojil 5 iger zapored. Tudi 2. niz je Juan odigral bolje in se veselil zmage s 6:4, 7:5 ter se uvrstil v polfinale!

Juan Martin je vse bližje formi pred poškodbo zapestja!

Urugvajec Pablo Cuevas je s 6:4, 6:3 nadigral Brazilca Thomaza Belluccija medtem, ko dvoboja med Kevinom Andersonom in Fernandom Verdascom(7:6, : ) ter Milošom Raoničem in Gillesom Simonom(5:6, : ) nista bila dokončana, ker se je program predolgo zavlekel ob prekinitvi zaradi dežja!