V Beogradu v polfinalu izločen 1. nosilec; Čilič-Kohlschreiber finale Münchna

05.05.2012
Na srbskem teniškem ATP turnirju serije 250 je Francoz Benoit Paire presenetljivo ugnal 1. nosilca Pabla Andujarja ter bo igral v finalu. Na enako vrednem dogodku v Münchnu sta se v finale uvrstila domačin Philipp Kohlschreiber in Hrvat Marin Čilić.

BEOGRAD, SRBIJA - Fantastični Benoit Paire je v polfinalu skoarj 400,000 evrov vrednega turnirja v Srbiji zrušil Pabla Andujarja in bo prvič v karieri zaigral v velikem finalu.

Paire še vedno niza zmage za zmago v srbski prestolnici in v polfinalu si je privoščil skalp prvopostavljenega Španca Andujarja (6-3, 1-6, 6-3). Po izenačeni igri in rezultatu 3-3, je Francoz dobil tri naslednje igre ter dobil niz, v drugem pa je 38. tenisač sveta Pablo Andujar pustil Francoza brez rešitve ter zlahka prišel do 6-1. Le en brejk v odločujočem delu tekme je Paireju prinesel prvi finale v karieri, samo prvo polfinale dneva pa je trajalo 1 uro in  54 minut. Francoz, ki bo v  torek praznoval 23. rojstni dan, se bo za lovoriko pomeril z Andreasom Seppijem, ki je v drugem polfinalu po treh nizih izločil Argentinca Davida Nalbandiana. Italijan se je zmagoslavno vrnil po gladko izgubljenem prvem nizu in odločilni brejk napravil v 11. igri 3. niza.

Seppi kotira kot 2. nosilec in bo seveda favorit v obračunu s Pairejem, a Francoz je ta teden zelo neugoden.

Serbia Open 2011
Datum: 30.04.2012-06.05.2012
Nagradni sklad: € 366,950

05.05.2012 SF  B Paire  defeats (1)  P Andujar  63 16 63
05.05.2012 SF (2) A Seppi defeats (4) D Nalbandian 26 62 75

Marin Čilić bo v jutrišnjem finalu Münchna igral s Philippom Kohlschreiberjem

MÜNCHEN, NEMČIJA - V bavarskem mestu München se bosta za lovoriko borila Hrvat Marin Čilić in domačin Philipp Kohlschreiber.

3. nosilec iz naše sosednje države Hrvaške je s 6-3, 6-4 ustavil veterana, 34-letnega Tommya Haasa in preprečil nemški finale. Medjugorec je bil perfekten na svoj začetni udarec, na katerega je osvojil kar 89% točk, v vsakem nizu pa je prišel do enega brejka. To je bil drugi obračun Hrvata in Nemca, stanje pa je sedaj izenačeno.

''To je bil moj najboljši dvoboj v tem tednu. Ekstremno dobro sem igral, še posebej pa serviral. Mislim, da naj moj servis sploh ni prišlo do izenačenja, na njegovega pa sem čakal na svojo priložnost,'' je povedal 23-letni Čilić, ki se je drugič uvrstil v finale peščenega turnirja v ¸Münchnu. Leta 2010 ga je na zadnji stopnički ustavil Mihail Južni, katerega je Hrvat ustavil včeraj  v četrtfinalu.

Drugi finalist je postal Philipp Kohlschreiber, ki že ima v lasti lovoriko iz bavarskega turnirja. Zmagal je pred petimi leti, tokrat pa je za finale premagal 2. nosilca Felciana Lopeza s 6-2, 6-7(4), 6-4 v 2 urah in 19 minutah igre.

Nemec je ubranil vseh pet brejk žog s katerimi se je moral soočiti, sam pa izkoristil 3 od 13 ter zasluženo odnesel zmago, drugo od petih medsebojnih tekem. Kohlschreiber že cel teden igra zelo dobro, kar je le še voda na mlin pred jutrišnjim finalom in dvobojem s Čilićem. Nemec bo lovil četrti turnirski naslov, s Hrvatom pa ima razmerje 4-3.

BMW Open
Nagradni sklad € 398,250

05.05.2012 SF (4)  P Kohlschreiber  defeats (2)  F Lopez  62 67(4) 64
05.05.2012 SF (3)  M Cilic  defeats  T Haas  63 64

Richard Gasquet je leta 2007 v finalu izgubil z Novakom Djokovićem

ESTORIL, PORTUGALSKA - Prvi finalist ATP 250 turnirja na peščeni podlagi na Portugalskem je Francoz Richard Gasquet, ki kotira kot 2. nosilec.

Zanj je to drugi finale v Estorilu, kjer je danes v ženski konkurenci slavila Estonka Kaja Kanepi. Leta 2007 je klecnil v finalu proti Novaku Djokoviću, za letošnji vstop v finale pa se je kar pošteno namučil. Španca Alberta Ramosa (4. nosilec) je zlomil šele v zaključku tretjega niza s končnim izidom 2-6, 7-6, 7-5.

V 3 urah in 3 minutah sta oba zadela po pet asov, Gasquet pa je vknjižil 63% točk na svoj servis ter izkoristil tri brejk priložnosti od osmih. Lovil bo 7. turnirski naslov. Le tega mu bo poskušal preprečiti zmagovalec drugega polfinala Juan Martin del Potro, ki je 1. nosilec in branilec naslova. Argentinec je po dveh nizih ugnal Šviraja Stanislasa Wawrinko ter na prvem peščenem turnirju v sezoni prišel v finale.

Turnir Estoril Open se igra od leta 1990, prvič v zgodovini pa so se v polfinale uvrstili prvi štirje nosilci. Finale bo tako sanjski - dvoboj med 1. in 2. nosilcem.