Tommy Haas šokiral Tsongaja v Münchnu!

03.05.2012
Včeraj je za najprijetnejše presenečenje poskrbel nemški teniški veteran Tommy Haas. Na ATP 250 turnirju v bavarski prestolnici se je znesel nad 1. nosilcem Jojem-Wilfriedom Tsongo.

MÜNCHEN, NEMČIJA - Nekdanji drugi teniški igralec sveta Tommy Haas se je prvič v letošnji sezoni uvrstil v četrtfinale kakšnega turnirja in to na kakšen način. Poskrbel je za izpad Joja-Wilfrieda Tsongaja (6-1, 6-4), 1. nosilca münchenskega turnirja z nagradnim skladom skoraj 400,000 evrov.

34-letni Nemec, ki ima tudi ameriško državljanstvo, po petih letih nastopa na peščenem dogodku na Bavarskem, ki se igra na pesku. Petega tenisača sveta je premagal po le 59 minutah. ''To je super. Ne spomnim se, kdaj bi nazadnje premagal TOP 10 igralca sveta'', je povedal Tommy, ki je nazadnje do takšnega skalpa prišel leta 2009 v četrtfinalu Wimbledona, ko je premagl takrat 4. na ATP lestvici Novaka Djokovića.

Haas je že leta 2000 igral v finalu Münchna, pet le kasneje pa je bil polfinalist. Sedaj ga čaka obračun z 8. nosilcem in dvakratnim polfinalistom Marcosom Baghdatisem, ki pa je v 2. krogu imel težko delo. Šele po treh nizih in slabem začetku je strl Jamajčana Dustina Browna.

Dustin Brown je dobro namučil favoriziranega Baghdatisa

3. nosilec Hrvat Marin Čilić se je med osem uvrstil po zmagi nad domačinom Matthiasom Bachingerjem. Međugorec je prišel do štirih brejkov z sedmih priložnosti v 70. minutnem obračunu, v petek pa se bo udaril z Mihailom Južnijem. Rus je s 13 brejki in vsemi ubranjenimi priložnosti za odvzem servisa ugnal Santiaga Giralda iz Kolumbije. Južni je v Münchnu slavil leta 2010.

Stanislas Wawrinka prvič igra na teniškem turnirju v Estorilu

ESTORIL, PORTUGALSKA - V Estorilu, kjer poteka kombinirani teniški turnir za moške in ženske, so včeraj odigrali zaostalo tekmo 1. kroga in prvi del dvobojev, ki peljejo v četrtfinale.

Američan Bobby Reynolds je izvlekel zmago proti Madžaru Attili Balazsu v uvodnem krogu. Slednji je trenutno na 233. mestu ATP lestvice, tokrat pa je bil manj uspešen kot prejšnji teden.

V dvobojih drugega kroga so se nosilci Richard Gasquet, Stanislas Wawrinka in Robin Haase uvrstili v četrtfinale, spodrsnilo pa je osmopostavljenemu Flaviu Cipolli. Italijana je presenetil Munoz De La Nava.

2. nosielc R.Gasquet je peščeni del sezone začel z zmago nad Paolo Lorenzijem, starim znancem ljubljanskega challengerja. S 6-1, 6-1 se je uvrstil v peti četrtfinale leta, leta 2007 pa je v Estorilu končal kot finalist.  Tretjepostavljeni Stanislas Wawrinka prvič nastopa na portugalskem turnirju serije ATP 250, zabeležil pa je 10. zmago na pesku v letu 2012. Španskega kvalifikanta Ivana Navarra je izločil po 84 minutah s 7-6, 6-1.