Djokovič surovo kaznoval Wawrinko za odvzeti niz. Finale Pariza z Murrayem.

07.11.2015
PARIZ, FRANCIJA - V velikem finalu zadnjega letošnjega teniškega turnirja serije Masters se bosta udarila 1. igralec sveta Novak Djokovič in njegov vrstnik Andy Murray.

Švicar Stan Wawrinka je v polfinalu ATP1000 turnirja v Parizu uspel odvzeti niz vodilnemu tenisaču sveta Novaku Djokoviču. Srbu je preknil 29 zaporedno osvojenih nizov, kazen za to pa je bila suurova. Nole je ekspreno dobil 3. niz, tekmecu zavezal kravato in na koncu slavil s 6-3, 3-6 in 6-0.

Wawrinka, ki se je včeraj pozno v noč potil v tekmi z Nadalom, je s svojo prepoznavno igro uspel osvojiti 2. niz. Zaostajal je 0-2, pa preobrnil v 5-2 in nato v 6-3. Za tem je obstal, Djokovič je namreč prestavil v višjo prestavo in deklasiral nasprotnika, ki mu je letos vzel naslov na Roland Garrosu.

Srbski teniški velikan ni oddal niza vse od finala OP ZDA, v katerem je enega v žep pospravil Roger Federer. No, finalni nastop ni bil ogrožen in Wawrinka je v 23. medsebojnem dvoboju ostal pri štirih zmagah. Novak mu počasi vrača milo za drago, kar mu je Stan preprečil junija v Parizu. Na drugi strani je Švicar lovil dva naslova v francoski prestolnici v eni sezoni, kar je nazadnje leta 1999 uspelo Agassiju.

Četrti naslov v pariški dvorani Bercy bo Djokovič lovil v tekmi s starim znancem Andyem Murrayem. To bo njun jubilejni 30. medsebojni obračun. Tehtnica se je v zadnjem času močno nagnila na stran Srba, ki je dobil zadnjih 9 dvobojev od 10, skupaj pa vodi 20-9.

Andy Murray je prvič v finalu pariškega Mastersa

Murray do danes nikdar ni bil v finalu Pariza, niti na Roland Garrosu, niti na zadnjem turnirju serije ATP1000, V prvem polfinalu dneva je kaznoval vse napake Španca Davida Ferrerja ter zmagal po dveh zaporednih nizih s 6-3, 6-4. Ferrer je imel v obeh delih tekme precej priložnosti, vendar je vse zapravil, Murray pa je praktično osvojil skoraj vse pomembne točke.