Djokovič v polfinalu Monte Carla na kolena spravil kralja peska

18.04.2015
MONTE CARLO, MONAKO - Finalni obračun na mastersu v kneževini bosta odigrala aktualni 1. teniški igralec sveta Novak Djokovič in Čeh Tomaš Berdych. Srb je v ''finalu pred finalom'' premagal Rafaela Nadala, Berdych je bil boljši od Monfilsa.

Derbi letošnjega Monte Carla je prišel že v polfinalu, saj sta se med seboj merila aktualni 1. tenisač sveta Novak Djokovič in kralj peščene podlage Rafa Nadal. Vodilni igralec ATP lestvice je kar pričakovano odpravil tudi z osemkratmim prvakom Monte Carla s 6-3, 6-3.

Djokovič in Nadal imata enega največjih rivalstev v zgodovini tenisa, danes pa sta se pomerila po skoraj enem letu. Nazadnje smo ju videli na skupnem delu lani v finalu OP Francije (zmagal Nadal).

Španski teniški matador je že v 1. igri pripravil brejk, povedel 2-0, v tretji pa je imel žogico za povišanje vodstva. Vse to pa Beograjčana, ki živi nedaleč stran od današnjega prizorišča, ni prav nič ohladilo. Namesto 0-3 je preobrnil rezultat, v najbolj napetih trenutkih fantastičnega tenisa iz obeh strani pa odšel v vodstvo z novim brejkom, ki je nekoliko kasneje pomenil tudi osvojen niz.

Djokovič je bil v 2. nizu suveren na svoj začetni udarec, bilo je le vprašanje časa, kdaj bo na kolena spravil velikega tekmeca. Uspelo mu je v 7. igri, zaostanek pa je Špancu spodrezal krila. Novak ni čakal in je v 9. igri še enkrat vzel servisno igro in odšel v finale, kjer bo lovil drugo monaško lovoriko. Prvo je dvignil leta 2013, ko je tudi prvi premagal Nadala v kneževini po letu 2005, Španec pa od takrat naprej tu ni več osvojil naslova.

• Novak Djokovič bo igral 75 finale ATP turnirjev, lovil pa bo lovoriko številka 52. Srb dobesedno dominira na turnirjih serije masters. Od zadnjih 38 jih je osvojil 17 (45%).
  • Monte Carlo Rolex Masters ima nagradni sklad skoraj 3,3 milijona evrov, zmagovalec pa bo bogatejši za 628,100 evrov.

Rafa Nadal je dominiral v Monte Carlu v letih 2005-2012

Čeh je v prvem polfinalu s 6-1, 6-4 izločil prijetno presenečenje tega tedna Gaela Monfilsa. Francoz je v tem tednu premagal tako Federerja kot Dimitrova, oba po dveh nizih, zato je bilo pričakovati večji odpor, a se Berdych s tem ni strnijal.

Najboljši češki tenisač nadaljuje z dobro letošnjo sezono, uvrstil pa se je v četrti finale kariere na turnirjih serije masters, kjer bo poskušal ujeti drugo lovoriko. Pred današnjim obračunom z Monfilsem je dobil pet od šestih tekem, kar priča o njegovi konstantnosti. V uvodnem nizu je povedel z brejkom na 3-1, kasneje osvojil sedem točk zapored, ki so tlakovale pot do drugega brejka in tudi osvojenega niza. Ne glede na to, da je v drugi igri 2. niza izgubil začetni udarec je bil še vedno bolj dominanten od povabljenega Francoza, vse skupaj je pretvoril v zmago po 57 minutah.

• Monfils je poskušal priti v finale Monte Carla kot prvi Francoz po 15 letih. Takrat je v kneževini lovoriko osvojil Cedric Pioline
  • Tomaš Berdych je svoj edini teniški masters osvojil pred skoraj desetimi leti, 2005 v Parizu

Berdych ni bil v finalu mastersov vse od maja 2012 in turnirja na modrem pesku v Madridu (izgubil s Federerjem).

''Tomaš je eden od tenisačev, ki mi dela največje težave. Sploh ne najdem rešitve, moja igra pa njemu ne dela nobenih problemov. Ne sekiram se preveč, upam da nekoč najdem pot do rešitve'', je v smislu za humor povedal Monfils.