Dober uvod Slovencev na turnirjih serije Futures in ITF

24.02.2015
Slovenski teniški predstavniki so bili zelo uspešni v uvodnih krogih manjših turnirjev po svetu.

KISH, IRAN - Drugi teden zapored sta na 15,000 USD vrednem Futuresu v Iranu slovenska teniška reprezentanta Grega Žemlja in Mike Urbanija. Žreb je nanesel, da se bosta v 2. krogu pomerila med seboj potem, ko sta oba slavila v uvodnem krogu.

28-letni Grega Žemlja (884. na ATP), ki je v nedeljo igral na tem mestu finale, je v 1. krogu turnirja na trdi podlagi ugnal 22-letnega domačina Hamida Rezo Natafa (2,161. na ATP) s 6-2, 6-0. Kranjčan je bil zelo zanesljiv, čeprav je enkrat izgubil začetni udarec. Kot rečeno, v 2. krogu ga čaka rojak Mike Urbanija, ki je 6. nosilec.

25-letni Lukovčan (586. na ATP) je s 6-4, 6-3 premagal 20-letnega Iranca Amirvala Madanchija, 1,524. igralca sveta. Žemlja in Urbanija se bosta pomerila prvič, kar ni čudno, saj se je Grega po bolezni moral vrniti po točke na manjše turnirje.

Mike URBANIJA (SLO) [6] 6-4 6-3 Amirvala MADANCHI (IRI)
Grega ZEMLJA (SLO) 6-2 6-0 Hamid Reza NADAF (IRI)

Grega Žemlja je v nedeljo igral v finalu Futuresa v Kishu

ŠARM EL ŠEJK, EGIPT - V Šarm El Šejku se bo potil Tom Kočevar-Dešman

24-letnega Ljubljančana (549. na ATP) se žreb ni usmilil, saj bo na 10,000 USD vrednem Futuresu na trdi podlagi že v 1. krogu igral z 2. nosilcem, 20-letnim Belgijcem Julienom Cagnino, ki je 270. tenisač sveta.

AURANGABAD, INDIJA - Na 25,000 USD vrednem peščenem ITF turnirju v Indiji sta bili v 1. krogu uspešni obe Slovenki, Tadeja Majerič in Dalila Jakupovič.

23-letna Jakupovičeva je pred tremi leti slavila v tem kraju na turnirju serije 10,000 USD, pravzaprav je takrat osvojila naslov v obeh konkurencah. No, tokrat je 367. igralka sveta v 1. krogu s 6-4, 6-3 izločila 18-letno domačinko Snehadevi S Reddy (852. na WTA). V 2. krogu bo imela za nasprotnico 1. nosilko in zmagovalko nedeljskega finala New Delhija Magdo Linette. Poljakinja je v finalu premagala Majeričevo, v polfinalu tudi Jakupovičevo, 23-letnica pa je na visokem 127. mestu WTA lestvice.

24-letna Majeričeva je 7. nosilka, kot 256. tenisačica sveta pa je v 1. krogu s 7-6(4), 6-1 odpravila 20-letni domačo kvalifikantko Nidhi Chilumulo (608. na WTA). V 2. krogu bo nasprotnica Mariborčanke 22-letna Bolgarka Aleksandrina Najdenova (354. na WTA).

Jakupovičeva je izpadla v 1. krogu dvojic, Majeričeva pa je v tej konkurenci najmanj v četrtfinalu.

Dalila JAKUPOVIC (SLO) 6-4 6-3 Snehadevi S REDDY (IND)
Tadeja MAJERIC (SLO) [7] 7-6(4) 6-1 Nidhi CHILUMULA (IND)

BEINASCO, ITALIJA - Težko zmago je na 25,000 USD vrednem peščenem ITF turnirju v Italiji izborila Nastja Kolar

20-letni Celjanki je to drugi letošnji turnir, v 1. krogu pa je trenutno 240. igralka sveta in 8. nosilka s 6-3, 4-6 in 7-6(6) premagala domačinko Anastasio Grymalsko. Italijanka, rojena v Kijevu, je imela v 3. nizu brejk prednosti, v rokah tudi 3 zaključne žogice, a jih je Nastja ubranila in se bo v 2. krogu merila s kvalifikantko, 21-letni Silvio Njirič iz Hrvaške, ki na WTA lestvici zaseda 437. mesto.

Kolarjeva je tudi v četrtfinalu dvojic.

Nastja KOLAR (SLO) [8] 6-3 4-6 7-6(6) Anastasia GRYMALSKA (ITA)

PALMANOVA, ŠPANIJA - Najboljša slovenska mladinka Tamara Zidanšek (714. na WTA) ostaja na Majorki, žreb pa ji ni bil naklonjen.

17-letna Konjičanka je v 1. krogu 10,000 USD vrednega peščenega turnirja serije ITF naletela na 2. nosilko Gabrielo Pantučkovo iz Češke. 20-letna Čehinja, 410. na WTA lestvici, je slavila s 6-1, 6-3.

V kvalifikacijah je izpadla Pia Čuk.

Gabriela PANTUCKOVA (CZE) [2] 6-1 6-3 Tamara ZIDANSEK (SLO)

2. krog(kvalifikacije):

Alina WESSEL (GER) 6-4 0-6 6-2 Pia CUK (SLO) [3]

1. krog(kvalifikacije):

Pia CUK (SLO) [3]

EL KANTAOUI, TUNIZIJA - Slovenska tenisačica Natalija Šipek je v glavnem žrebu 10,000 USD vrednega ITF turnirja v Tuniziji, ki se igra na trdi podlagi.

18-letna Šipkova, 870. igralka sveta, je ostala sredi uvodnega kroga. Verjetno je dvoboj prekinil dež (3-3). Njena nasprotnica je 17-letna Slovakinja Kristina Schmiedlova, 676. igralka sveta, ki je bolj znana po tem, da je sestra trenutno zelo 'vroče' Anne Schmiedlove. Dve leti starejša Anna je 59. na WTA lestvici.