Dolgopolov zmagovalec turnirja v Washingtonu!

06.08.2012
WASHINGTON, ZDA – Onkraj luže, v glavnem mestu ZDA, smo bili v noči na ponedeljek priča sklepnemu dejanju ATP turnirja. Zmago je slavil drugi nosilec, Ukrajinec Aleksandr Dolgopolov!

23-letni mladenič, ki slovi predvsem po svojem 'backhand slice' udarcu, je v finalu po treh nizih ugnal veterana, kar 11 let starejšega Tommyja Haasa. Slednji je sicer dobil prvi niz po tajbrejku, a je nato Dolgopolov obrnil potek srečanja ter se po slabih dveh urah in pol veselil naslova zmagovalca. Končni rezultat je bil 7:6, 4:6 ter 1:6.

»Zagotovo sem zelo vesel. Šlo je za napeto in izenačeno tekmo, svoje je dodal tudi dež, zato sem še toliko bolj vesel, da sem uspel ohraniti mirne živce. Imel sem tudi nekoliko sreče, saj Haas v drugem in tretjem nizu ni igral najbolje, tako kot je to počel čez celoten turnir in to sem znal izkoristiti!« je zaključil Dolgopolov, ki je tako po lanskem zmagoslavju v Umagu osvojil še drugi turnir v karieri.

Aleksandr Dolgopolov in Tommy Haas sta začinila finale Washingtona v letošnjem letu

Omeniti velja tudi izjemen dosežek Haasa, ki je kljub porazu v finalu ta teden navdušil prav vse teniške navdušence. V Washingtonu pa mu je uspel poseben podvig, saj je poleg Rogerja Federerja, Davida Ferrerja ter Johna Isnerja edini letos igral v finalu na vseh treh podlagah, torej na pesku, travi ter na trdi podlagi.