Fantastična zmaga Blaža Role za polfinale Challengerja v Kaliforniji, Kavčič izpadel

16.10.2015
FAIRFIELD, ZDA - Najboljši Slovenec na ATP lestvici Blaž Rola je efektno končal četrtfinale na ATP Challengerju v Fairfieldu.

Blaž Rola (136. na ATP) je v četrtfinalu 50,000 USD vrednega Challengerja v Kaliforniji deklasiral 19-letnega domačina Jareda Donaldsona (144. na ATP). Ptujčan tekmecu ni dopustil niti ene brejk žoge in zmagal s 6-1, 6-2. Bravo Blaž!

Rola je zaigral v polnem sijaju. 5. nosilca in 144. igralca sveta je popolnoma onemogočil, praktično je na terenu obstajal le eden - Blaž.

Prav vsa statistika je bila na strani slovenskega teniškega asa, ki takšne predstave ni ponudil že kar nekaj časa. 92% uspešnost na prvem servisu ob samo dveh izgubljenih točkah, 9 asov in 4 brejki iz 8 priložnosti je statistika, ki jo je vpisal Rola, na koncu pa je bil seštevek točk 59:30. V polfinale Blaž odhaja spočit in nabrušen, danes je posel opravil v samo 57 minutah.

Donaldson ima trenerja Taylorja Denta, velja pa za enega najbollj obetavnih tenisačev. Prejšnji teden je v Sacramentu končal šele v finalu, kjer je izgubil po treh nizih, letos pa je tudi osvojil svoj prvi Challenger, kar priča, da je imel zahtevnega tekmeca.

Kavčič ni bil kos mlademu Fritzu

Slovenci bi lahko že imeli finalista, a je drugi najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič kasneje klonil proti komaj 17-letnemu Taylorju Fritzu (339. na ATP).

Američan, še večji up kot Donaldson, je čez lužo 'vroča žemljica'. Letos je osvojil mladinski Grand Slam v New Yorku, trenutno pa je prvi mladinec sveta. Prejšnji teden je dvignil lovoriko na Challengerju v Sacramentu, prišel do prvenca in ima za sabo 14 zaporednih zmag, če vštejemo tudi današnjo nad 28-letnim Kavčičem.

Najstnik iz San Diega je ohranil servis nedotaknjen in Ljubljančana ugnal s 6-4, 6-1.

Američan je ponudil suvereno predstavo in je bil korak pred Blažem vseh 70 minut. Imel je kar 13 brejk priložnosti, izkoristil je 3, na drugi strani je Slovenec zapravil dve v prvem in eno v drugem delu. V uvodnem nizu je bil Kavčič že nekoliko v stiku, v drugem pa je domačin zaprl prav vse poti.