Federer dokaj rutinsko čez Bedeneta v 1. krogu Halleja

19.06.2018
HALLE, NEMČIJA - Kralj travnatih teniških površin Roger Federer se je v 1. krogu ATP turnirja v Halleju meril z najboljšim slovenskim tenisačem Aljažem Bedenetom.

Najboljši teniški igralec sveta in seveda prvi nosilec travnatega turnirja v Halleju Roger Federer je v 71 minutah premagal Aljaža Bedeneta s 6-3 6-4 in se pričakovano uvrstil v 2. krog.

Švicar je niz zaporednih zmag na travi povečal na 17. Le tega je začel lani prav v Halleju, nato osvojil turnir, kasneje Wimbledon, letos pa še prvič v karieri Stuttgart.

Iluziorno je bilo pričakovati, da bo 27-letni Bedene resneje ogrozil deset let starejšega Baselčana, še posebej na travi. Federer je hitro povedel 2-0, si pripravil teren za lažje nadaljevanje, povrh vsega mu je tekel servis kot namazan. V 2. nizu je prišel do brejka v 9. igri in nato zlahka dokončal delo. V Halleju lovi 10. naslov.

Roger Federer je hladnokrvno opravil z Aljažem Bedenetom v Halleju

Švicar mora v Halleju ubraniti naslov, če hoče ostati na 1. mestu ATP lestvice. V nasprotnem primeru bo vrh spet zavzel Rafael Nadal.

Je pa danes za fantastično zmago poskrbel Borna Čorič. Iz žreba je gladko vrgel Nemca Alexandra Zvereva, lanskoletnega finalista turnirja Gerry Weber Open.