Federer poražen v Ženevi

19.05.2021
ŽENEVA, ŠVICA - Švicarski superzvezdnik je igral prvič po 11. marcu.

Pablo Andujar je presenetil Rogerja Federerja na peščenem ATP turnirju v Ženevi. Švicarski teniški superzvezdnik je v 3. nizu zapravil prednost 4-2 in na koncu izgubil s 6-4, 4-6, 6-4 po malo manj kot dveh urah igre pred maloštevilnimi gledalci na Parc des Eaux-Vives.

''Zmagati turnir bi bilo res nekaj enkratnega, a današnji obrčaun z Rogerjem si bom sigurno zapomnil za vse življenje'', je strnil misli po zmagi  35-letni Andujar, ki je petič v karieri uspel premagati TOP10 igralca sveta (5-23). nazadnje Davida Ferrerja leta 2015 v Barceloni. ''Jasno je, da je boljši od mene in v normalnih pogojih bi me sigurno premagal, a s tem ne mislim, da je odigral slabo tekmo. To je pač moj pogled''.

Federer je prvič zaigral po 11. marcu, na domačih tleh pa ni izgubil precej dolgo časa. 32 tekem je bil neporažen, zadnji ga je uspel na švicarskih tleh ugnati Juan Martin del Potro leta 2013 v finalu Basla. Letos je Baselčan odigral le en turnir, v četrtfinalu Dohe ga je izločil Basilašvili, na pesku pa je nazadnje vihtel lopar leta 2019 na Roland Garrosu, ko je v polfinalu klonil proti Rafaelu Nadalu.

Prvo zmago na ATP turneji je vpisal 18-letni Dominic Stephan Stricker (419. na ATP). Švicar, ki je v glavnem delu nastopil kot povabljeni igralec, je šokiral Marina Čiliča s 7-6(5), 6-1 po 79 minutah. Hrvat je bil leta 2016 finalist tega turnirja.