Federer z izjemno predstavo prvič v finalu pariškega mastersa!

12.11.2011
PARIZ, FRANCIJA - Morda se sliši skoraj neverjetno, a pariška dvorana Bercy je bila do danes za Rogerja Federerja začarana, saj še nikdar ni igral v velikem finalu. No, sedaj je padel tudi ta zid.

Švicar Roger Federer na zadnjem mastersu sezone nikoli ni blestel v vsem sijaju, saj je najdlje prišel do polfinala. Za enega največjih teniških igralcev v zgodovini pa ni ovire pri 30.letih, da ne bi opravil tudi s to nalogo (prihod v finale), za nameček pa je finale preprečil Tomasu Berdychu v velikem slogu - odlično predstavo.

3. nosilec je zmagovalca Pariza leta 2005 Tomasa Berdscha premagal več kot prepričjivo s 6-4, 6-3 po 81 minutah igre. 801. zmaga v karieri na turnirjih serije ATP mu prinaša finale v dvorani Bercy, ki je njegovo 30. na turnirjih serije masters (17-12).

V 15.medsebojnem dvoboju je bolje začel Federer (2-0) ter 1. niz dobil po 46 minutah, v katerih je na svoj začetni udarec izpustil pičlih 6 točk. Tudi 2. niz je Federer odprl z brejkom in vodstvom 2-0, ki ga ni izpustil iz rok. Delo je dokončal s še enim v zadnji igri brez izgubljene točke. Prejšnji teden je Roger dvignil 5. lovoriko v domačem Baslu in se ob koncu letošnje sezone nahaja v izvrstni formi. 58-12 je razmerje zmag in porazov teniškega virtuoza v letu 2011, ki ga bo verjetno še popravil. Čaka ga jutrišnji finale in pa nastop na zaključnem turnirju v Londonu (konec novembra), na katerem pa bo nastopil tudi današnji poraženec Tomas Berdych.

Roger Federer je z današnjo zmago prišel do finala pariškega mastersa. Sedaj ima v svojem žepu finala prav iz vseh turnirjev serije masters ali ATP 1000

V drugem polfinalu sta merila domačin Jo-Wilfried Tsonga in Američan John Isner.

Tsonga ubranil 3 zaključne žoge proti Isnerju

Domačin Jo-Wilfried Tsonga bo imel priložnost, da se drugič veseli pred svojo publiko v zadnjih treh letih, a nasproti mu bo stal izjemi Federer, v svojem že 99. kariernem finalu.

Leta 2008 je teniški 'Muhammad Ali' v finalu strl Davida Nalbandiana, danes pa je v polfinalu 2,22 milijona vrednega turnirja po težkem in izenačenem boju izšel kot zmagovalec proti ameriškemu velikanu Johnu Isnerju.

3-6, 7-6(1), 7-6(3) se je glasil rezultat po 2 urah in 59 minutah, v 39 minutnem 1. nizu pa je Isner izpustil le 5 točk na svoj servis. Francoz se je v drugem delu pobral in zagrozil z brejk priložnostmi, vseeno pa se je odločalo v podaljšani igri, kjer je pri 1-1 nanizal 6 točk zapored za izenačenje. Tudi v 3. nizu je nekoliko bolj pritiskal Tsonga. Že v 1. igri je Američan reševal brejk priložnost, pri 4-4 pa se je rešil iz zaostanka 0:40. Pred tajbrejkom je na veselje domačih gledalcev v dvorani Bercy Francoz ubranil tri zaključne žogice, nato pa v podaljšani igri od prvih sedmih točk vknjižil pet, Ja dvoboj serverjev je šel v roke Tsongi, ki je letos zadel že 754 asov, Isner pa 761.

''Velikokrat se zgodi, da izgubiš zelo tesen obračun. Imel sem tri priložnosti, trikrat sem bil le za točko oddaljen od finala. Ni se izšlo. Tsonga je velik igralec in to je danes tudi dokazal. V takšnih trenutkih se vidi kdo je velik'', je povedal Isner po porazu.

Jo-Wilfried Tsonga se je srčno boril pred domačimi gledalci in za nagrado odšel v finale