Federerjeva 800. zmaga v karieri; Berdych prekinil niz Murrayu

11.11.2011
PARIZ, FRANCIJA - Na teniškem masters turnirju v Parizu, ki je v letošnji sezoni po vrsti že 9. in kot tak tudi zadnji, smo danes dobili polfinaliste.

Že zgodaj zjutraj je odjeknila vest, da se iz turnirja umika prvi favorit in 1. nosilec Novak Djoković, ker ima zopet težave z ramo, s tem pa je v polfinale brez boja spustil domačina Joja-Wilfrieda Tsongo.

Kot drugi pa je med štiri prišel Čeh Tomas Berdych, sicer 5. nosilec pariškega mastersa. Berdych, ki je v dvorani Bercy slavil leta 2005, je nepričakovano prekinil niz 17. zaporednih zmag Britancu Andyu Murrayu. Čeh si je že včeraj priigral nastop na prestižnem turnirju ATP World Tour Finals, z današnjo zmago 4-6, 7-6(5), 6-4 proti Škotu pa je le potrdil, da se nahaja v izvrstni formi.

Tomas Berdych je včeraj drugič zapored dobil vstopnico za zaključni turnir sezone, danes pa je na pariškem mastersu ustavil Andya Murraya

Murray je blestel na azijski turneji, kjer je v roke prejel kar tri pokale, nastop v Baslu pa je izpustil. V prvem nizu je Britanec izkoristil šele deveto priložnost, da je dobil niz, ki je trajal več kot 1 uro, tudi v drugem pa je Čeh vseskozi prtiskal ter skoraj povedel že 4-0. Pri 5-3 je že serviral za niz, vendar se je Murray izvlekel, znižal na 5-5, tajbrejk pa je šel v roke Čehu potem, ko je vknjižil prvo priložnost. V 3. nizu sta bila izenačena vse do 4-4, potem pa je Berdych prišel do ključnega brejka. Čeprav je bila naslednja igra zelo tesna in je imel Murray tri 'šanse', da ujame priključek, mu ni uspelo. V polfinale je odšel Tomas, ki je zabeležil 51. zmago v sezoni. Njegov nasprotnik bo veliki Švicar Roger Federer.

800. zmaga za Federerja

Super teniški zvezdnik je danes postal šele sedmi tenisač v zgodovini z 800. zmago ali več. No, od izjemnega Jimmya Connorsa je še oddaljen za svetlobno leto. Američan jih je v svoji karieri nabral zavidanja vrednih 1,242.

Federer je mejnik dosegel z zmago 6-3, 7-5 proti Argentincu Juanu Monacu, katerega je letos ugnal že tretjič. Polfinale v Parizu je tudi največji dosežek Baselčana na zadnjem mastersu sezone, zato bo proti Berdychu lovil še eno potezo več, ki jo lahko v nedeljo še začini z dvigom lovorike. Še en zanimiv podatek za vse je tudi to, da je Federer prišel že do 62. zaporedne zmage nad igralci, ki se nahajajo izven Top 20 na teniški lestvici ATP. Ja, 30-letnik je daleč od odpisa in tako kot lani, tudi letos v zadnjem delu sezone kaže svojo brezhibnost. Na drugi strani je Monaco končal z letošnjo sezono v kateri je nabral 31 zmag in 26 porazov.