Prva zmaga Kavčiča po vrnitvi na teniške terene

13.06.2016
FERGANA, UZBEKISTAN - Nekdaj najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je vpisal prvo zmago po vrnitvi na terene zaradi poškodbe.

29-letni Blaž Kavčič je bil odsoten kar osem mesecev, prvič pa je zaigral prejšnji teden. Že na drugem turnirju je uspel dobiti 1. krog in se povečati samozavest pred nadaljevanjem, ko bo lovil prepotrebne točke.

Ljubljančan je zamrznil status na ATP lestvici, da se bo lažje vrnil. Zaradi odsotnosti je padel na 324. mesto, toda to bi lahko kaj kmalu izboljšal. Prva zmaga je tu. V uvodnem krogu ATP Challengerja v Uzbekistanu, ki ima nagradni sklad 50,000 USD, je po treh nizih s 6-2, 4-6 in 6-3 ugnal 25-letnega Španca Roberta Ortega-Olmedo (300. na ATP).

Dobro je začel Blaž in napadel začetni udarec tekmeca, si priigral tri brejke v 1. nizu ter povedel. V drugem delu ni izkoristil ponujenih priložnosti in Ortega-Olmedo je uspel dvoboj podaljšati v odločilni, 3. niz, kjer je bil Kavčič zbran. Obe brejk žogi je konvertiral v točko in igro ter slavil pomembno zmago po 2 urah igre. Napravil je 9 dvojnih napak, kar ni bilo usodno, sicer pa v tem elementu ni blestel niti Španec z osmimi.

Na trdi podlagi Uzbekistana bo Kavčič v 2. krogu imel za tekmeca zmagovalca med 3. nosilcem Kudrijavčevim in povabljencem Karimovim.