Gerald Melzer za las boljši od Blaža Role v 1. krogu Furtha

31.05.2016
FURTH, NEMČIJA - Blaž Rola se je iz kvalifikacij Challengerja v Furthu prebil v glavni žreb, kjer ga je po tesnem 3. nizu premagal Avstrijec Gerald Melzer.

25-letni Blaž Rola (193. na ATP) je v kvalifikacijah 42,500 evrov vrednega turnirja serije Challenger v Furthu zabeležil tri zmage, se uvrstil med 32 najboljših, tam pa v 1. krogu po treh nizih in tesnem zaključkiuklonil proti Geraldu Melzerju iz Avstrije.

Skoraj dve uri se je potil Rola v 1. krogu na peščenem turnirju v Furthu, na koncu pa ostal praznih rok. Današnjega nasprotnika je enkrat premagal, v edinem medsebojnem dvoboju leta 2009, tokrat mu je avstrijski vrstnik vrnil.

Uvod je pripadel 129. igralcu sveta. Dva brejka sta bila dovolj za 1. niz, v drugem pa je Ptujčan vrnil z obrestmi. Zaigral je kot včeraj, s suverenim servisom je zlahka dobil 2. niz. V tretjem je šlo 'na nož'. Oba sta dvakrat oddala začetni udarec in odločitev je padla v tajbrejku, kjer pa je bil Gerald Melzer boljši in se uvrstil v 2. krog po rezultatu 6-4, 1-6, 7-6(2)

Za tri zmage v kvalifikacijah je Blaž dobil 5 točk, nastop v glavnem delu pa mu je prinesel 440 evrov.