Grafova: ''Golden Slam je ponovljiv''

09.08.2016
RIO DE JANEIRO, BRAZILIJA - Nekdanja vrhunska teniška igralka Steffi Graf je prepričana, da bomo v bližnji prihodnosti priča ponovitvi dosežka, ki ga je kot edina teniška igralka (ali igralec!) zabeležila v sezoni 1988.

Komaj 19-letna Steffi Graf je v olimpijski sezoni 1988 osvojila vse štiri Grand Slame in zlato olimpijsko kolajno ter postala prva in edina teniška igralka v moški ali ženski konkurenci s t.i. ''Golden Slamom''.

Grafova se je upokojila leta 1999 pri 30 letih, do takrat pa je osvojila 22 Grand Slamov v posamični konkurenci, kar je še vedno rekord Odprte dobe. Z enakim številom velikih pokalov se lahko pohvali tudi aktualna številka ena Serena Williams (22), skupna rekorderka pa je še vedno Margaret Court (24).

Potem ko je Novak Đoković osvojil OP Avstralije in se naposled dokopal do prve zmage na OP Francije, so se pričela ugibanja, ali bo srbskemu tenisaču uspelo ponoviti dosežek Nemke, s katerim se ne more pohvaliti noben tenisač.

Sanje o ''Golden Slamu'' so se razblinile v Wimbledonu, kjer je Đokovića v tretjem krogu šokiral Sam Querrey, neuspešen pa je bil tudi na olimpijskem turnirju, kjer ga je v uvodnem krogu izločil Juan Martin Del Potro.

Glede na kopico šampionov in šampionk, ki smo jim bili priča v zadnjih letih, je Grafova prepričana, da prihaja nekdo, ki mu bo uspelo ponoviti njen vrhunski dosežek.

''Mislim, da bo nekomu uspelo. V zadnjih letih smo bili priča izjemnim športnikom, kot so Novak Đoković, Serena Williams in Andy Murray. Prepričana sem, da obstaja nekdo, ki mu bo to uspelo,'' je povedala Grafova, žena nekdanjega vrhunskega tenisača Andreja Agassija. Slednji je edini tenisač v zgodovoni, ki je osvojil t.i. ''Career Super Slam'' - vse štiri turnirje za Grand Slam, olimpijsko zlato in zaključni turnir (WTF).

Nemška kolajna v Riu?

Grafova meni, da imajo Nemke lepe možnosti za osvojitev olimpijskega odličja. Njihova glavna adutinja je Angelique Kerber, ki je v finalu letošnjega OP Avstralije presenetila Williamsovo, ta pa se ji je oddolžila v Wimbledonu.

''Težko je reči. Serena je zares izjemna športnica. Kar je dosegla v tako dolgem časovnem obdobju, je preprosto vredno aplavza. Tenis je fizično in psihično zelo zahteven. Držala bom pesti (za Nemke, op. a.). Kerberjeva ima za seboj dobro sezono z zmago v Avstraliji in finalom v Wimbledonu. Pokazala je, da lahko igra samozavestno in na visokem nivoju. Ne želim vršiti pritiska nanjo, vendar imam velike upe, da bo osvojila kolajno,'' je zaključila Grafova.