Grega Žemlja "zlomil" še 1. nosilca Jamesa Duckwortha in se uvrstil v polfinale An Ninga!

01.05.2015
Nekdanji najboljši slovenski tenisač Grega Žemlja je dobil še 8. zaporedni dvoboj v 2 tednih!

AN NING, KITAJSKA  - Grega Žemlja (533. na ATP) je imel po naporni zmagi v 2. krogu 50.000$ vrednega ATP Challengerja V An Ningu dan časa za počitek, ki mu je še kako prav prišel, da se je lahko regeneriral. V četrtfinalu je imel za nasprotnika 1. nosilca, 23 letnega Avstralca Jamesa Duckwortha (89. na ATP), ki je bil pravo merilo o vrednosti igre Slovenca po dolgotrajni odsotnosti. Tokrat je bil Slovenec na igrišču uro manj kot včeraj, a je bilo vse skupaj še bolj napeto. Na koncu je slavil s 7:6(2), 7:5 v nizih in tako dobil še drugi medsebojni obračun (2:0)! ČESTITKE!!!!

Čeprav se turnir igra na pesku sta igralca v 1. nizu pokazala visok nivo igre in bila zelo suverena na svoj servis. Nihče ni dopustil brejk priložnosti in zmagovalec se je iskal v podaljšani igri. Tam je Grega hitro prišel do vodstva in malo kasneje povedel v nizih. V 2. nizu sta malo popustila, vsak je imel 4 brejk priložnosti, Žemlja je izkoristil 2, James 1 in po uri in 33 minutah igre, se je slednji veselil pomembne zmage. Slovenec je skupno dosegel 12, Avstralec 11 asov in osvojil 2 točki več od nasprotnika (75/73)!

V polfinalu se bo Žemlja pomeril s presenečenjem turnirja, 23 letnim Avstralcem Gavinom Van Peperzeelom (456.), ki je z močnimi sevisi izločil Kitajca Di Wuja. Avstralec je lani osvojil edini Futures v karieri.

Grega Žemlja si je z uvrstitvijo v polfinale priigral najmanj 33 ATP točk in 2.510$!