Hercogova v četrtfinalu Carigrada na Kuznjecovo

26.04.2018
CARIGRAD, TURČIJA - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je v četrtfinalu WTA turnirja na pesku v Carigradu.

Polona Hercog se je drugič letos prebila do četrtfinala na WTA turnirjih. Januarja ji je to uspelo v Aucklandu, kjer jo je nato izločila Goergesova, najboljši izid v letu 2018 pa bo iskala v Carigradu in to proti nekdanji zmagovalki OP Francije Svetlani Kuznjecovi, ki je v Turčiji 2. nosilka, a je letos tu dosegla šele prvo zmago v pozno začeti sezoni.

Manj kot uro je bila Štajerka na delu v osmini finala, saj ji je Ukrajinka Katerina Bondarenko predala pri rezultatu 6-2, 1-1 v korist Hercogove.

27-letna Polona, trenutno 75. igralka sveta, se je merila na papirju z izenačeno nasprotnico, saj je Bondarenkova 78. na WTA lestvici. Do sedaj sta se pomerili le enkrat, pred tremi leti na močnem ITF turnirju v Marseillu, kjer je 31-letna Bondarenkova zlahka zmagala, danes je bilo povsem drugače. Naša tenisačica je v dobri formi in v 1. nizu ni dopustila brejk priložnosti medtem, ko je sama prišla do dveh brejkov, po dveh igrah drugega niza, ki sta si jih razdelili, pa je Kijevčanka predala.

"Zadovoljna sem z igro, pobudo sem prevzela od začetka in igrala agresivno. Servirala sem odlično, sploh v prvi polovici niza. Mislim, da sem igrala taktično točno to, kar je bilo začrtano. Tu in tam kakšna napaka, do katerih pa z agresivnim igranjem seveda pride,'', je povedala Polona po tekmi.

Svetlana Kuznjecova je do sedaj dobila oba medsebojna dvoboja s Polono Hercog

O njeni naslednj tekmici ne gre izgubljati besed. Nekdanja zmagovalka Roland Garrosa in tudi OP ZDA je v Carigradu 2. nosilka. Je na 28. mestu računalniške lestvice, medsebojni izid je 2-0 v korist Rusinje, a sta se pomerili na travi in betonu. Tokrat bo Hercogova z 32-letno Kuznjecovo privič prekrižala lopar tudi na pesku.