Tsonga ustavil pohod Federerja, za finale z Monfilsom

15.04.2016
MONTE CARLO, MONAKO - Jo-Wilfried Tsonga je v četrtfinalu po preobratu premagal Rogerja Federerja. Za francoski polfinale je poskrbel Gael Monfils, ki je izločil Marcela Granollersa.

Švicarski tenisač Roger Federer je na prvem turnirju po operaciji kolena obstal v četrtfinalu, kjer ga je v treh nizih z izidom 3:6, 6:2, 7:5 premagal Jo-Wilfried Tsonga. Francoz se po letu 2013 vrača v polfinale uvodnega Mastersa na pesku.

Nekdanji prvi igralec sveta se je po večtedenskem premoru vrnil z uvrstitvijo v četrtfinale, kjer je bil v deseti igri odločilnega niza le dve točki oddaljen od končne zmage, nato pa v naslednji igri izgubil svoj začetni udarec in poti nazaj ni več bilo.

Federer je sicer začel dobro in v prvem nizu kar trikrat odvzel servis nasprotniku. A pobuda se je kmalu prevesila na stran Francoza, ki je v drugem nizu hitro pobegnil in poravnal izid. V odločilnem nizu smo spremljali izenačen dvoboj, Tsongaju pa je v 11. igri uspel odločilni brejk, ki ga do konca ni več izpustil iz rok.

Tridesetletnik je zabeležil 39. zmago proti igralcem najboljše deseterice (39-73) in je samo še dve zmagi oddaljen od tretje lovorike na turnirjih serije 1000, prve na pesku (0-0). Nazadnje je slavil v Torontu, kjer je leta 2014 v finalu premagal Federerja.

Kljub poraz je bil Švicar zadovoljen, da ga v kneževini niso pestile fizične težave. ''Dobro je, da sem igral včeraj in danes. Igrala sva dve uri in deset minut. Lepo je igrati napet in izenačen dvoboj. Zadovoljen sem z odzivom telesa,'' je povedal Federer, ki naj bi sezono nadaljeval šele na OP Francije, a bržkone bo v svoj koledar umestil vsaj še en peščeni Masters, bodisi Rim bodisi Madrid.

V zadnjem četrtfinalnem obračunu dneva Gael Monfils ni dopustil presenečenja Marcelu Granollersu, sicer krvniku letos dobro razpoložnega Davida Goffina. Francoski tenisač, ki se bo za preboj v finale pomeril z rojakom, je tako ubranil točke iz lanske sezone, ko ga je v polfinalu zaustavil Tomaš Berdych.