Ivaška izločil Kavčiča v polfinalu Challengerja v Fergani

24.06.2017
FERGANA, UZBEKISTAN - Blaž Kavčič je kot 1. nosilec zaključil tekmovanje na Challengerju v Uzbekistanu

Najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič (111. na ATP) v polfinalu ni imel moči, da bi premagal Belorusa Iljo Ivaška.

30-letni Kavčič je v boju za finale ATP Challengerja v Fergani klonil proti 23-letnemu Ilji Ivašku (204. na ATP) s 6-4, 6-3.

Četrtopostavljeni teniški igralec iz Minska je bil preomčan nasprotnik za 1. nosilca iz Ljubljane. Na trdi uzbekistanski podlagi turnirja vrednega 75,000 USD, je slavil po 62 minutah. Kavčič ni imel veliko priložnosti, izkoristil je 1 od 2 pri brejk priložnostih, sam pa trikrat oddal začetni udarec. Uvodni niz je Ivaška dobil z eno točko razlike in razliko brejka, v 2. nizu pa Belorus ni več dopustil Blažu blizu. Z odlično igro na servisu je onemogočil vse poti do preobrata in si priigral veliki finale. Lovil bo prvi naslov na turnirjih serije Challenger v karieri.

Kavčič je za polfinale dobil 33 točk in 3,765 ameriških zelencev.