Izjemni 'Riba' prvič v karieri premagal Nadala in prišel v polfinale Cincya!

19.08.2011
CINCINNATI, ZDA - Američan Mardy Fish je v četrtfinalu teniškega Masters turnirja v Cincinnatiju po dveh nizih pospravil Rafaela Nadala ter tako nadaljuje z uspešnimi igrami v letošnjem letu. Rafa, ki je trenutno na 2. mestu ATP lestvice, še enkrat več ostaja brez vidnejše uvrstitve na sedmem Mastersu sezone.

Američan Mardy Fish je pri 29.letih v življenski formi. Po zmagoslavju v Atlanti, finalu Los Angelesa in Montreala, se je na turnirju serije ATP 1000 Western & Southern Open v Cincyu uvrstil v polfinale. Le tega si je priigral preko Majorčana Rafaela Nadala, ki tu nikoli ni prišel do odmevnih rezultatov.

Rafa ni mogel parirati veliko bolj svežemu Fishu. Španec je namreč včeraj igral maratonski obračun z rojakom Verdascom, s samo igro pa ni navdušil. Tako je njegov konec na skoraj 2,5 milijona USD  vrednega turnirja prišel danes, ko je po včerajšnjem maratonu imel verjetno že utrujene noge, za nameček pa je igral še 70 minutni obračun v dvojicah. Američan je slavil s 6-3, 6-4.

Fish je z odličnim začetnim udarcem spravil na kolena štiri leta mlajšega Španca. V prvem nizu je prišel do brejka v 4. igri, Rafa pa mu je pomagal tudi z dvojno napako. Nadal je v nadaljevanju imel priložnost, da izniči prednost, toda Fish je z asom pokopal vse njegove napore. Drugi niz se je odvijal po podobnem scenariju. Ogromno število napak je Nadala stalo servisne igre, prav tako pa mu ni uspelo proti koncu izkoristiti žoge za brejk. Američan je v 10. igri zlahka odserviral za zmago po 1 uri in 39 minutah, na koncu pa osvojil kar 17 točk več od tekmeca.

Rafael Nadal je vse bolj oddaljen od 1. mesta na ATP lestvici. Djoković mu z vsakim turnirjem bolj beži

V prvem četrtfinalu dneva je Britanec Andy Murray brez težav pospravil s Francozem Gillesom Simonom. 4. nosilec, sicer zmagovalec Cincinnatija leta 2008, je popravil medsebojni rezultat s Simonom na 7-1, v dvoboju pa je zadel 8 asov ter izkoristil 4 priložnosti za brejk od 11. 24-letni Škot sedaj prihaja na zmenek z Mardyem Fishom, ki je tu v finalu igral že leta 2003, dosežek pa je ponovil lani, ko ga je na koncu ugnal Roger Federer.

Fish tudi vodi v letošnji razvrstitvi t.i. turneje US Open Series, ki se igra pred OP ZDA. Zmagovalec te serije ima nato na zadnjem Grand Slamu leta možnost, da s končnim zmagoslavjem v svoj žep pospravil še dodatnih 1 milijon ameriških zelencev.