Izkušeni Schuettler prikrajšal Žemljo za glavni del Miamija!

22.03.2011
Drugi slovenski teniški igralec na teniški lestvici ATP Grega Žemlja, se ni uspel uvrstiti v glavni del Mastersa v Miamiju.

Žemlja je v Key Biscaynu igral kvalifikacije, na poti do glavnega dela 4,5 milijona USD vrednega turnirja serije ATP 1000 pa ga je v odločilnem krogu ustavil izkušeni Nemec Rainer Schuettler z rezultatom 6-3, 6-4.

24-letni Slovenec danes ni tako dobro igral na svoj servis, kot včeraj proti Špancu Ivanu Navarru, ko je bil blizu perfekcije. No, na drugi strani mreže mu je danes stal teniški veteran (34 let), ki je bil nekoč tudi 5. igralec sveta, o njegovi kvaliteti pa ni dvoma. Svoje izkušnje je danes dobro vnovčil. Schuettler je odlično serviral in na ta način rutinirano izločil Žemljo, ki žal ni izkoriščal priložnosti, ki si jih je priigral.

V prvem nizu je bila ključna 8. igra, kjer si je 2. nosilec kvalifikacij Schuettler priigral dve priložnosti za brejk, le te pa ni zapravil. Pred tem sta oba dobivala svoje servis igre, nekoliko lažje pa je prek njih prihajal Nemec. Kot da bi izguba začetnega udarca zbudila Gorenjca, ki je v naslednji igri stisnil nasprotnika za obstanek v nizu, a mu ni uspelo. V Gregini statistiki je tako pri brejk priložnostih ostalo zapisano 0/1.

Napad je Žirovničan nadaljeval v drugem nizu. Že v drugi igri si je priboril novi dve priložnosti, da preide v vodstvo, pa se je trenutno 83. tenisač sveta spet izmazal, za nameček pa v naslednji sam prišel do brejka, ki ga je nato tudi potrdil (3-1). Schuettler je s še enim brejkom povedel že visokih 5-2, potem pa je na sceno spet stopil Grega, ki je dobil naslednjih 8 točk od 10, znižal rezultat na 5-4, a dokončna vrnitev v igro mu ni uspela, saj je bila prednost dveh brejkov previsoka.

Nemec je v dvoboju dolgem 1 uro in 18 minut osvojil 64 točk, Žemlja pa 48. Največja razlika se je naredila pri osvojenih točkah na drugi servis (Schuettler 71%, Žemlja 42%), medtem ko je Schuettler izkoristil 3 priložnosti za brejk od 5, Žemlja pa 1 od 4.

Rainer Schuettler že več kot 10 let kroji teniško smetano (Top 100)

V glavnem delu Mastersa Sony Ericsson Open v Miamiju bo igral Blaž Kavčič. V 1. krogu ga čaka eden od kvalifikantov.