Kanepijeva iz 'brezna' do slavja v Estorilu!

05.05.2012
ESTORIL, PORTUGALSKA - Španka Carla Suarez-Navarro je na teniškem WTA turnirju imela priložnost, da prvič v karieri dvigne pokal, a je v ključnih trenutkih tekme zmrznila in veselila se je Estonka Kaja Kanepi.

23-letna Španka iz Las Palmasa živi v Barceloni, na WTA turnirjih pa vse do danes ni prišla do zmagoslavja. Dvakrat je bila finalistka, obakrat v Marbelli (2009 in 2010), tudi v Estorilu pa je ponovila 'omenjena uspeha'. Prvenec ji je speljala Estonka Kaja Kanepi, ki je v 2. nizu v tajbrejku ubranila dve zaključni žogi Španki, v tretjem pa preobrnila rezultat po zaostanku 2-4.

Igralka iz Talina šteje 26 let, to pa je njena tretja zmaga v karieri, po Palermu 2010 in letošnjem Brisbanu. Ja, Kaja je odlično štartala v sezono, nato pa jo je ustavila poškodba rame in je izpustila turnejo za sedem tednov. Ni je bilo v Parizu, Dohi in Dubaju, počasi, a dokončno pa se je v formo vrnila ta teden v Estorilu.

Že v polfinalu je ustavila 1. nosilko Roberto Vinci, v finalu pa ji ni dobro kazalo. Prvi niz je izgubila s 6-3, kar trikrat pa je oddala servisno igro. V drugem delu dvoboja smo videli kar šest brejkov, Suarez-Navarrova pa je bila vseskozi v prednosti, tudi v podaljšani igri, ko si je pri 6-4 priigrala dve točki za končno zmago. Ni se ji izšlo. Estonka je dobila štiri točke zapored in izenačila izid v nizih, v tretjem, odločilnem delu srečanja pa zaostala 2-4. Očitno to ni bil dan Španke. Namesto, da bi mirno pripeljala dvoboj do konca, je izgubila vse štiri naslednje igre, s tem pa tudi finale, že tretji v karieri. Finale je trajal 2 uri in 37 minut.

Kako je bil dvoboj izenačen pove končno število točk, saj je poraženka osvojila celo dve več (103-101) in imela na računu brejk več (7-6), pa vseeno podpisala poraz. V medsebojnih tekmah sedaj Estonka vodi 2-1, vsi trije dvoboji pa so se igrali na različnih podlagah - travi, betonu in danes na pesku.