Kavčič opravil velik posel in se prebil v glavni del ATP-ja v Dohi!

05.01.2015
DOHA, KATAR - Slovenski teniški as Blaž Kavčič je na 1,2 milijona USD vrednem ATP turnirju v kvalifikacijah zmagal še tretjič in bo del dvaintridesetih, ki se bodo borili za lovoriko.

27-letni Blaž Kavčič (99. na ATP) je v zadnjem krogu kvalifikacij ina ATP250 turnirju v Dohi igral s 30-letnim Američanom Rajeevom Ramom (137.), ki je specailist za hitrejše podlage. To je bil njun drugi medsebojni dvoboj, tako kot leta 2011 v Delray Beachu, je tudi tokrat slavil Slovenec. Na koncu je bilo 6-3, 6-4. Bravo Blaž!

V 1. nizu je bil Blaž boljši pri izkoristku drugega servisa in z brejkom je povedel s 4-2. 193 cm visoki Američan je bil sicer suveren na svoj prvi začetni udarec, a edino brejk priložnost, ki jo je ponudil Slovencu, je ta izkoristil. Ram je imel kasneje dve brejk priložnosti za izenačenje, a se je Kavčič rešil in povedel v nizih.

Blaž Kavčč je danes ob prvi spremembi AT lestvice pridobil 6 mest in je spet v TOP100. Z igro, ki jo kaže v tem tednu, pa lahko pričakujemo tudi precej višje.

Trd boj se je odvijal tudi v 2. nizu, toda Ljubljančan se ni dal. Zdržal je vse poskuse tekmeca za stik po vodstvu z brejkom in izenačenju Američana na 3-3. Takoj mu je uspelo streti servis nasprotnika še enkrat, prednost pa je suvereno zadržal do konca. Po 69 minutah se je zasluženo veselil tudi druge zmage nad Ramom in preboja v glavni del močnega turnirja, na katerem nastopa kar nekaj svetovnih teniških zvezd.

Blaž Kavčič si je z zmago zagotovil najmanj 12 ATP točk in kar 11.060$! Lani je v Dohi klonil v zadnjem kvalifikacijskem krogu, letos je vse skupaj še nadgradil. Črnučan je v dobri formi in je lahko več kot optimističen pred nadaljevanjem...danes je namreč Rama nadigral v vseh elementih igre.