Kavčič v tajbrejku drugega niza zlomil odpor Brkića in se uvrstil v 2. krog Sarajeva!

08.03.2011
SARAJEVO, BIH - Prvi slovenski teniški lopar Blaž kavčič je uspešno preskočil prvo oviro na Challengerju v Sarajevu.

81. igralec sveta Blaž Kavčič se je moral kar potruditi, da je v 1. krogu 30,000 evrov vrednega teniškega turnirja v Sarajevu (trda podlaga) ugnal domačina Tomislava Brkića. Rezultat 6-4, 7-6(3).

Kaljut je s trenutno 766. tenisačem sveta igral že v kvalifikacijah ATP turnirja v Zagrebu, a je imel pred mesecem dni veliko lažje delo kot danes. Tekmec iz BIH-a, ki bo jutri praznoval 21 let in je v glavnem turnirju zaradi posebnega povabila organizatorja, je dobro igral na svoj začetni udarec in nikakor ni hotel popustiti.

V 1. nizu je drugoposatvljeni Blaž hitro prišel do brejka, ki ga je skrbno čuval vse do konca (6-4.), v drugem pa se Brkić nikakor ni pustil streti. V celotnem delu igre sta oba več ali manj gladko dobivala svoje servis igre, zato se je niz preveslil v tajbrejk, kjer je tekmec le padel. Z mini-brejkom je Ljubljančan povedel 3-1, vodstvo pa s še enim povečal na neulovoljivih 6-2, nasprotnika pa pustil na končnih 7-3.

V 2. krogu se bo Kavčič, ki je na dvoboju delal tudi lepo promocijo za svojo deželo saj mu je na hrbtu pisalo Slovenija, pomeril z Martinom Fischerjem iz Avstrije.  24-letni Igralec doma iz Dornbirna, se na ATP lestvici nahaja na 139. mestu, med vikendom pa je v pokalu Davis Francozu Chardyu vzel en niz. S Kavčičem sta do sedaj igrala dvakrat (Futures) in Avstrijec je dobil oba obračuna. No, tekmeca se nista iz oči v oči srečala že najmanj 4 leta in sedaj je situacija povsem drugačna. Blaž bo kot 2. nosilec vsekakor favorit, a nasprotnika ni za podcenjevati. Čas je, da Črnučan poravna že zelo stare račune.