Kavčič zlahka čez 1. krog kvalifikacij ATP-ja v Delray Beachu!

19.02.2011
DELRAY BEACH, ZDA - Prvi slovenski teniški lopar Blaž Kavčič nastopa na ATP turnirju serije 250 v Delray Beachu.

23-letni Ljubljančan je po OP Avstralije in Zagrebu, še enkrat več 1. nosilec kvalifikacij. V Melbournu in Zagrebu je upravičil vlogo prvopostavljenega igralca, tudi v Delray Beachu, turnirju z nagradnim skladom 442,500 USD, pa je začel odlično.

V 1. krogu je brez težav izločil Giovannija Lapenttija iz Ekvadorja pon 1 uri in 15 minutah igre z rezultatom 6-2, 6-2. Blaž je v dvoboju serviral 12 asov (Lapentti 3), izkoristil pa je šest priložnosti za brejk od 13. Odigral je dva identična niza. Tako v prvem kot v drugem je prišel do treh odvzemov servisa ob enem oddanem, na prvi in drugi začetni udarec pa je imel v obeh delih tekme enak izkoristek točk  - 67% na 1. servis in 50% na 2. servis.

Kavčič je trenutno 83. tenisač sveta, 28-letnega Ekvadorca, ki se nahaja na 205., pa je premagal prvič v prvem medsebojnem obračunu. Sedaj ga čaka dvoboj z domačinom Raajevim Ramom (26 let), ki je na 210. mestu ATP lestvice. 26-letni Denverčan je bil pred dvema letoma že igralec prve stoterice, saj se je nahajal na 78.mestu. To bo njun prvi dvoboj