Miami: Bedene po zmagi nad Fabbianom ponovno z Nišikorijem

26.03.2021
MIAMI, ZDA - Najboljši slovenski tenisač Aljaž Bedene je dobil 1. krog na mastersu v Miamiju.

Enaintridesetletni Aljaž Bedene (59. na ATP) se je uvrstil v 2. krog masters turnirja ali ATP 1000 v Miamiju.

Bedene je v uvodnem obračunu imel za nasprotnika kvalifikanta iz Italije Thomasa Fabbiana in zmagal po treh nizih s 7-6(5), 1-6, 6-3.

Bedene in Fabbiano sta vrstnika, a pomerila sta se sploh prvič. 178. igralec sveta se je izkazal za trd oreh, saj ga je Ljubljančan strl šele po 2 urah in 36 minutah. Precej dela je imel že v uvodnem nizu, ki ga je dobil šele po tesni podaljšani igri, zobe pa je Italijan pokazal v drugem delu, ki ga je dobil po samo eni izgubljeni igri. Aljaža to ni zmedlo, sestavil je komponente in v 3. nizu uspel dokončati obračun v svojo korist. Na dvoboju se je moral soočiti s 14 brejk žogami nasprotnika, ubranil jih je osem, sam jih je izkoristil 5 od 11. Ne glede na manj osvojenih iger na servis tekmeca in osvojeni točki manj (97:98), pa je zadel 13 asov (Fabbiano 1), napravil pa je tudi 8 dvojnih napak (Fabbiano 2). Ob slabšem odstotku zadetih prvih servisov je bil pri izkoristku precej bolj uspešen, trpel je predvsem pri drugem začetnem udarcu, ki je bil le 36% uspešen (18/50). N akoncu šteje zmaga in 2. krog tekmovanja na več kot 4 miljone USD vrednem turnirju.

In s kom se bo pomeril? Takoj je dobil priložnost za obračun z Japoncem Kejem Nišikorijem, ki je v vse boljši formi. Azijec ga je ustavil na zadnjem turnirju v Dubaju v 3. krogu. Pred šestimi leti je bil 31-letni Nišikori že na 4. mestu ATP lestvice, to bo njun drugi medsebojni dvoboj v karieri in drugi v malo več kot tednu dni.