Nišikori v Dubaju ustavil Bedeneta

17.03.2021
DUBAJ, ZAE - Japonec Keji Nišikori je bil na ATP 500 turnirju v Dubaju v osmini finala prevelik zalogaj za Aljaža Bedeneta.

Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je dobro predstavil tudi v 3. krogu ATP 500 turnirja v Dubaju, a je bil Japonec Keji Nišikori, ki se vrača v dobro formo, vseeno prevelika ovira na poti do četrtfinala.

31-letni Ljubljančan se je prvič srečal z vrstnikom iz dežele vzhajajočega sonca, čeprav sta na lestvici kar skupaj (Bedene 59, Nišikori 41.), pa je Japonec vseeno veliko bolj prepoznaven obraz na turneji. Gre za tenisača, ki je pred šestimi leti že držal visoko 4. mesto na ATP lestvici in ima v lasti 12 turnirskih zmag, Bedene pa na svojo kot prvi Slovenec še čaka.

Keji Nišikori je ustavil Bedeneta v 3. krogu Dubaja

Nišikori ne bi mogel bolje začeti obračuna, takoj je odvzel servis in prav ta je bil odločilen za izhod uvodnega niza. Kjer sta končala sta tudi nadaljevala, mrtvi tek je trajal do 9. igre, ko je Japoncu uspel drugi brejk na tekmi in je povedel 5-4. Pri servisu za zmago je Bedene imel priložnost za izenačenje, a se je Azijec rešil in slavil s 6-4, 6-4 po 1 uri in 39 minutah igre. Bedene ni igral slabo,  zmanjkalo je nekaj dobrih potez v ključnih trenutkih.

3. krog na več kot 2 milijona USD vrednem turnirju je Aljažu prinesel 45 točk ter denarno nagrado v višini 33,500 ameriških zelencev.

1. nosilec turnirja Dominic Thiem je izpadel že v uvodu, ko ga je presenetil Južnoafričan Lloyd Harris. Le ta je v zadnjem kvalifikacijskem krogu izločil Blaža Rolo. A Južnoafričan se ni ustavil, slavil je tudi v osmini finala in se bo v četrfinalu soočil prav z Nišikorijem.