Mike Urbanija na Švedskem končal kot finalist

12.05.2018
KARLSKRONA, ŠVEDSKA - Slovenski teniški reprezentant Mike Urbanija je po dolgem času spet prišel do odmevnega rezultata - na futuresu na Švedskem je končal kot finalist.

Ni veliko manjkalo pa bi 28-letni Mike Urbanija na 15,000 USD vrednem futuresu v Karlskroni prišel do druge turnirske zmage v karieri. Za tenisača iz Lukovice pa je finale super rezultat po kar dolgem mrku.

Mike se je edinega uspeha veselil pred petimi leti, ko je slavil na futuresu v Čakovcu, očitno pa so pred njim boljši časi. 963. igralec sveta je na pesku na Švedskem prišel vse do finala, kjer ga je po treh nizih in trdem boju premagal 24-letni Američan Alexander Ritschard, 930. tenisač sveta, s 6-2, 2-6 in 6-1.

Ja, veliko priložnost je imel Urbanija, da se dokoplje do naslova, tako pa se je njegov tekmec veselil prvenca na članskih turnirjih. Na poti do prvega naslova je Američan premagal dva postevljena igralca, našemu tenisaču to ni bilo potrebno. 1 uro in 46 minut je bil dolg finale, v katerem smo v vsakem nizu videli po dva brejka, dvakrat pa je to uspelo Ritschardsonu, dovolj za dvig lovorike.