Na Bledu trije Slovenci v 2. krogu; V Mariboru na Infond Opnu tudi Polona Hercog

28.05.2013
Ta teden na slovenskih tleh potekata kar dva profesionalna teniška turnirja. Na Bledu se merijo moški, v Mariboru pa dekleta.

BLED, SLOVENIJA - Slovenski turistični biser Bled organizira prvega od treh ATP futures turnirjev. Nagradni sklad znaša 10,000 USD, na peščeni podlagi pa so se v 2. krog prebili trije Slovenci.

Že včeraj je v nacionalnem  obračunu Nik Razboršek gladko ugnal Mika Urbanijo, danes pa sta si uvrstitev med 16 priigrala še Miha Mlakar in Tom Kočevar Dešman. Na teniških igriščih Zaka je kvalifikant Miha Mlakar v 1. krogu izločil rojaka Matijo Kaca s 6-3, 6-2. Zanimivo je predvsem to, da sta  se oba pomerila že včeraj v zadnjem krogu kvalifikacij, ko je prav tako slavil 28-letni Mlakar, Kac pa je  v glavni del prišel kot srečni poraženec in spet naletel nanj. Tom Kočevar-Dešman je zaigral s povabilom, vendar zna igrati vidno vlogo. Za uvod si je privoščil kar 'teniško kolo', zmago brez izgubljene igre (6-0, 6-0), proti 18-letnemu Vuku Subotiču iz Srbije. 22-letni Kočevar-Dešman (1,168.) se bo v 2. krogu udaril z 2. nosilcem iz Hrvaške, Matejem Pavičem, ki je precej višje na lestvici, na 306. mestu, Mlakarja pa čaka obračun s 4. nosilcem Petrom Hellerjem iz Nemčije (440. na ATP). Nik Razboršek bo četrtfinale lovil proti sedmopostavljenemu Patricku Ofnerju iz Avstrije.

Miha MLAKAR (SLO) 6-3 6-2 Matija KAC (SLO)
Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) 6-0 6-0 Vuk SUBOTIC (SRB)

Moritz Dettinger (NEM) je v kvalifikacijah izločil dva Slovenca, Radinskega in Bizjaka, v 1. krogu pa klonil  v  dvoboju z Avstrijcem Brunnerjem.     Foto: L.S.

Moritz Dettinger (NEM) je v kvalifikacijah izločil dva Slovenca, Radinskega in Bizjaka, v 1. krogu pa klonil v dvoboju z Avstrijcem Brunnerjem. Foto: L.S.

MARIBOR, SLOVENIJA - V Mariboru pa poteka že tradicionalni teniški ITF turnir imenovan Infond Open. Nagradni sklad znaša 25,000 USD, igra pa se na peščeni podlagi ŽTK Maribora.

Železničarski teniški klub Maribor letos že 19. zapored organizira mednarodni teniški turnir za profesionalke. O kakovosti turnirja priča vsakoletna udeležba visoko rangiranih igralk na WTA lestvici, iz najmanj 25 do 30 držav iz vsega sveta.

Tudi vse najboljše slovenske igralke zadnjih let so vzpon proti svetovnemu vrhu ženskega tenisa začele v Športnem parku na Taboru. Katarina Srebotnik se je leta 1996 uvrstila v četrtfinale, Tina Pisnik, takrat igralka ŽTK Maribor, pa je leto kasneje na turnirju tudi zmagala.

Vzpon nove generacije slovenskih igralk se je začel ponovno leta 2004, ko je turnir, takrat prvič pod nazivom Infond Open, osvojila Maša Zec Peškirič. Dve leti kasneje je zmagala Andreja Klepač, leta 2007 pa ob bučnem navijanju polnih tribun in neposrednem TV prenosu šele 16 letna Mariborčanka Polona Hercog. Leta 2008 smo se ponovno veselili slovenske zmage, saj je igralki ŽTK Maribor Maši Zec Peškirič, kot prvi uspelo drugič zmagati na turnirju. Tudi predlani smo se veselili slovenske zmage, saj je slavila Nastja Kolar.
Letos bo udeležba prav tako odlična, saj igralke prihajajo iz 30 držav, in so na WTA lestvici v večini uvrščene pod 300-tim mestom, 8 jih je uvrščenih pod 250, dve pa celo pod 150, kar ponovno zagotavlja kvaliteten, zanimiv in razburljiv turnir. Organizatorji so na turnir privabili tudi Polono Hercog, ki je zaradi poškodb krepko padla po teniški lestvici. Vsekakor je Štajerka prvo ime letošnjega Infond Opna, nastope pa je začela z zmago.

22-letna Hercogova je v 1. krogu s 6-2, 6-2 odpravila Avstralko Viktorijo Rajičič, ki ima 19 let in je na 315. mestu računalniške lestvice. V torek je na teren stopila tudi 18-letna Tjaša Šrimpf, ki pa je morala priznati premoč kvalifikantki iz Slovaške, 22-letni Karin Morgosovi (501. na WTA). Tjaša je kot 740. igralka sveta nastopila s povabilom organizatorja.  Jutri bosta z nastopi začeli tudi Nastja Kolar in Maša Zec-Peškirič.

V kvalifikacijah je nastopilo kar 13 Slovenk, niti eni pa se ni uspelo prebiti v glavni del. Še najbližje je bila Polona Reberšak, ki je bila poražena v odločilnem krogu v dvoboju z Argentinko Mailen Auroux.

Polona HERCOG (SLO) [1] 6-2 6-2 Viktorija RAJICIC (AUS)
Karin MORGOSOVA (SVK) 6-2 6-3 Tjasa SRIMPF (SLO)