Nadal po dominantni predstavi naslovil prošnjo na novinarje

08.08.2016
RIO DE JANEIRO - Olimpijski prvak iz Pekinga (2008) je dobil prvi teniški obračun po OP Francije, kjer se je zaradi poškodbe zapestja poslovil pred dvobojem tretjega kroga.

Nekdanji prvi igralec sveta Rafael Nadal je odigral prvi olimpijski obračun po letu 2008, ko je v  finalu Pekinga premagal Fernanda Gonzaleza in osvojil olimpijsko zlato. Španec je pred štirimi leti odpovedal udeležbo v Londonu, zaradi poškodbe zapestja pa je bil dolgo pod vprašajem tudi njegov nastop v Rio de Janeiru.

Nadal je ob vrnitvi med teniško elito oddal le tri igre in v uvodnem krogu olimpijskega turnirja s 6:2, 6:1 izločil Argentinca Federica Delbonisa. Dobil je 63 odstotkov točk na svoj začetni udarec in 59 odstotkov na returnu. Čeprav ni igral skoraj tri mesece, ni kazal znakov zarjavelosti.

''Zelo sem vesel. Zame je pomembno, da spet igram dobro in to je bil neverjeten začetek,'' je za NBC povedal 30-letnik, ki ga v drugem krogu čaka obračun z Andreasom Seppijem, proti kateremu je dobil šest od sedmih medsebojnih obračunov. ''Seppi je težek nasprotnik. Dobro igra na vseh površinah. Moral bom spremeniti svoj ritem, če želim zmagati,'' je dodal Nadal.

Španec se ni mogel izogniti vprašanjem o stanju zapestja, zaradi katerega je moral predčasno zapusiti svoj najljubši turnir v teniškem koledarju. ''Zapestje ni povsem v redu. Potrebujem več časa. Če bi bil to običajen turnir, ne bi bil tukaj. Zapestje ni stoodstotno,'' je pojasnil Nadal in na novinarje apeliral, naj njegovo zdravstveno stanje do konca olimpijskega turnirja ostane na stranskem tiru. ''Ne želim več govoriti o tem,'' je pristavil.

pripravil: Ž. J.