Nadal: ''Težko je, ko vložiš toliko truda, potem pa hitro izpadeš''

19.01.2016
MELBOURNE, AVSTRALIJA - Nekdanja številka ena Rafael Nadal je v 11. nastopu na OP Avstralije prvič izpadel v prvem krogu. Po sedmih letih čakanja se mu je oddolžil Fernando Verdasco.

Minilo je sedem let, odkar je Rafael Nadal v polfinalu uvodnega Grand Slama sezone v petih nizih premagal Fernanda Verdasca in se na račun Rogerja Federerja v finalu veselil prvega naslova na enem od dveh največjih turnirjev s trdo podlago.

Španska tenisača sta se v torek pomerila znova, tokrat v prvem krogu, uspešnejši pa je bil starejši od obeh Špancev, ki se je vrnil po zaostanku z 1-2 v nizih in po štirih urah in 41 minutah dočakal sladko maščevanje s končnim izidom 7:6(6), 4:6, 3:6, 7:6(4), 6:2.

Verdasco je slavnejšemu rojaku prizadejal sploh prvi poraz v uvodnem krogu turnirja v Melbournu, in to potem, ko je Nadal v odločilnem nizu že vodil z brejkom prednosti.

''Nisem zadovoljen z igro v prvem nizu. V četrtem nisem bil slab, a igral je bolje od mene. Bil je bolj agresiven. Tvegal je več in zmagal. Verjetno zasluženo,'' je na tiskovni konferenci dejal zmagovalec 14 turnirjev za Grand Slam.

Nadal je v petem nizu povedel z 2:0, nato pa izgubil šest zaporednih iger. ''V zadnjem nizu je igral izjemno. Če nasprotnik vsako žogico udarja z vso močjo, se znajdeš v težavah. V petem je imel s takšnim načinom igre veliko uspeha. Preprosto je igral bolje od mene,'' je dodal Španec.

Na vprašanje, ali karkoli obžaluje, je Rafa odvrnil: ''Ne. Težak poraz, zagotovo, saj za razliko od lanskega leta nisem igral slabo. Letos je bilo povsem drugače, občutek sem imel, da sem pripravljen. Dobro sem igral in treniral. Težko je, ko vložiš toliko truda, potem pa tako hitro izpadeš,'' je priznal 29-letnik, ki je zabeležil najslabši rezultat na turnirjih za Grand Slam po letu 2013, ko ga je v prvem krogu Wimbledona porazil Steve Darcis.

Rešitev, je prepričan Nadal, je delo, delo in še enkrat delo. ''Nič več ne morem narediti, kot da trdo treniram naprej, tako kot sem to počel v zadnjih štirih, petih mesecih. Danes nisem bil pripravljen, da bi tekmoval na takšen način, kot sem treniral, zato nisem zadovoljen. Upam, da bo naslednjič bolje. Kar zadeva konkurenčnost, mislim, da sem bil. Kar zadeva ustvarjanje pritiska z mojim forehandom, mi ni šlo. Jaz sem udarjal forehande, on pa winnerje.''

''Nikoli ne veš, kaj se bo zgodilo v prihodnosti. Občutek sem imel, da igram dobro. Treniral sem nekoliko drugače, bolj znotraj igrišča. Težko je vključiti vse spremembe, ko si enkrat na igrišču. Če tega ne počnem, sem mrtev. Lahko igraš obrambno ali agresivno, ne smeš pa obstati na sredini, saj takrat postane očitno, da nimaš strategije. Takrat si izgubljen,'' je sklenil Nadal.

pripravil: Ž. J.