Navdihnjena Cibulkova in Na Li v finalu OP Avstralije!

23.01.2014
MELBOURNE, AVSTRALIJA - V velikem finalu ženske posamične konkurence prvega Grand Slama leta v Avstraliji, se bosta pomerili Slovakinja Dominika Cibulkova in Kitajka Na Li.

Kitajska herojinja Na Li je prišla na igrišče zelo samozavestno. Bila je vroča kot že dolgo ne in v njene roke je šlo kar 20 točk od 23, na koncu pa je po dveh zaporednih nizih s 6-2, 6-4 izločila Eugenie Bouchard ter se približala svojemu drugemu naslovu turnirjev za Grand Slam.

Na Li je v 3. krogu morala ubraniti zaključno žogico, se pravi je bila blizu izpada, sedaj pa je v velikem finalu. V polfinalu je bila boljša od kanadske najstnice, začela pa je silovito. Povedla je 5-0, preden se je Bouchardova zavedla, da bo potrebno kaj sestaviti, da ne dobi kravate. Ja, uspelo ji je dobiti naslednje 4 igre od petih, kar pa je bilo premalo za niz, pa dovolj za vodstvo v drugem z 2-0. No, najboljša azijska tenisačica je udarila še enkrat, dvoboj pa končala s 35 vinerjem.

''V prvem nizu sem bila odlična, drugi pa je bil zelo tesen. Verjetno sem bila z eno nogo že v finalu, za nameček pa je tudi Eugenie igrala bolje'', je povedala Lijeva, ki je dodala, da je po ubranjeni zaključni žogici v 3. krogu proti Šafarovi dobila še eno priložnost na letošnjem OP Avstralije. Uvrstila se je v četrti finale turnirjev velike četverice, zmagala je enkrat, leta 2011 na Roland Garrosu. Ostala dva finala prihajata preav iz OP Avstralije, ko je leta 2011 izgubila s Clijstersovo, lani pa z Azarenko. Bo šlo v tretje bolje?

Njena tekmica v finalu bo Dominika Cibulkova, ki je prvič v finalu tako velikega turnirja, s tem pa tudi piše zgodovino slovaškega tenisa.

Na Li je četrtič v finalu Grand Slamov, tretjič na OP Avstralije, kjer ji še ni uspelo dvigniti pokala

Cibulkova je z močnimi udarci v vse kote povsem zasenčila Agnieszko Radwansko. Povedla je že 6-1 in 4-0, šele nato je Poljakinji uspelo sestaviti dve igri do konca in vsaj malo ublažiti poraz (6-1, 6-2). Statistika dvoboja pove vse, Cibulkova je vpisala 21 vinerjev in 20 napak, povsem nekarakteristično pa je odigrala Radwanska. Ponavadi poljska tenisačica naredi malo napak, tokrat pa jih je zbrala kar 24, kar je bilo ob le 12 zmagovotih udarcih premalo za uspeh in finale.

''Nisem mislila na finale. Osredotočena sem bila le na ta dvoboj. Od prve do zadnje točke sem poskušala ostati zbrana in končati le te kot znam'', je povedala Slovakinja, ki je dodala, da jo je inspirirala tudi njena dobra prijateljica Marion Bartoli, ki je lani dvignila pokal na Wimbledonu, sedaj pa zaradi poškod ne igra več. ''Ko je zmagala na Wimbledonu sem spoznala, da je vse mogoče''.