Bedene v Dubaju po težki zmagi proti kvalifikantu dobil srečnega poraženca

15.03.2021
DUBAJ, ZAE - Aljaž Bedene se je dobro nagaral v 1. krogu ATP 500 turnirja v Združenih arabskih Emiratih.

Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je v 1. krogu močnega, več kot 2 milijona USD vrednega ATP 500 turnirja po treh nizih premagal kvalifikanta iz Indije. Jukija Bhambrija je izločil s 3-6, 6-1, 6-4.

Kar nekaj dela je imel 31-letni Ljubljančan v uvodnem krogu s kvalifikantom, za zmago je potreboval malo manj kot dve uri in tri nize. Lepa zmaga nad 28-letnim Indijcem pa je bila še bolj poplačana z ugodnim žrebom v nadaljevanju, saj je Borna Čorič odpovedal nastop in se bo Aljaž v 2. krogu meril s srečnim poražencem. Vsekakor bolje kot s Hrvatom, a nasprotnikov ni za podcenjevati.

Že Bhambri ga je dobro namučil pa ga sploh ni na ATP lestvici, bil pa je najvišje na 83. mestu in to pred tremi leti. Bedene, sicer 59. igralec sveta, ni začel najbolje in je izgubil uvodni niz, v nadaljevanju pa se je sestavil in v 2. nizu oddal le eno igro, vse skupaj pa zapakiral v tretjem. 8 asov je uspelo Aljažu, a je slabo zadeval prve servise, na srečo pa jih je dobro izkoriščal. Imel je 6 brejk priložnosti, realiziral je tri in na koncu tudi osvojil 10 točk več (86:76). Z Indijcem sta se merila prvič.

Tudi z nasprotnikom v 2. krogu se bo srečal prvič. Nasproti mreže mu bo stal 29-letni Italijan Lorenzo Giustino, 163. na ATP lestvici. Ja, Italijan je neposredno v 2. krogu kot srečni poraženec zaradi odpovedi Borne Čoriča, v kolikor bi do jutri odpovedal še kakšen izmed višje postavljenih pa bi se v glavni del tekmovanja prebil tudi Blaž Rola, ki je sedaj prvi v čakalnici.