Aljaž Bedene odlično izkoristil žreb in se uvrstil v osmino finala Dubaja

16.03.2021
DUBAJ, ZAE - Prvi slovenski tenisač Aljaž Bedene je najmanj v 3. krogu ATP 500 turnirja v Dubaju.

31-letni Aljaž Bedene je v osmini finala močnega ATP 500 turnirja v Dubaju. Po nekoliko težji nalogi v 1. krogu, a jo je rešil, je v 2. krogu rutinsko opravil s srečnim poražencem Lorenzom Giustinom s 6-4, 6-3.

Po odpovedi Borne Čoriča je dobil Bedene, 59. igralec sveta, za nasprotnika v 2. krogu poraženca zadnjega kroga kvalifikacij in to odlično izkoristil. 29-letnemu Italijanu je vzel mero v 76 minutah in z odličnim serviranjem onemogočil vse napore o brejk žogici tekmecu. Ja, Giustino je ostal brez priložnosti za brejk, Ljubljančan pa je iz sedmih žogic za odvzem začetnega udarca izkoristil tri. Ob tem je zadel 10 asov in na prvi servis izgubil pičli dve točki (23/25), šest pa na drugem. Res izjemno predstavo je pokazal Bedene na servisni črti, število osvojenih točk ob koncu je bilo močno na strani našega teniškega asa (66/47). S 163. igralcem sveta sta se srečala prvič.

Aljaž Bedene se je v Dubaju prebil v osmino finala. Fotografija je iz dvoboja 1. kroga, ko je premagal Indijca Jukija Bhambrija.

Precej bolj renomiran nasprotnik ga čaka v boju za četrtfinale. Igral bo z zmagovalvem obračuna med 5. nosilcem iz Belgije Davidom Goffinom in Japoncem Kejem Nišikorijem, ki se tudi vrača v dobro formo.