Novak Djokovič po Indian Wellsu osvojil še Miami!

30.03.2014
V finalu ATP1000 turnirja v Miamiju, je v dvoboju velikanov svetovnega tenisa slavil Srb Novak Djokovič!

MIAMI, ZDA - Potem, ko so bili gledalci na ATP1000 turnirju v Key Biscaynu prikrajšani za polfinalna obračuna, saj sta Japonec Keji Nišikori in Čeh Tomaš Berdych predala še preden sta stopila na igrišče, so v finalu lahko videli trenutno najboljša igralca na svetu. Srb Novak Djokovič je še malo poboljšal igro iz Indian Wellsa in v 2 nizih odpravil borbenega Španca Rafaela Nadala s 6:3, 6:3.

Novak je zmlel prvega tenisača sveta. Dvignil je 18. naslov na Mastersih v karieri, povsem zasluženo. Lahko bi rekli, da je v tem trenutku št.1 na trdi podlagi, saj je slavil tudi pred dvema tednoma v Indian Wellsu. Danes je v Crandon Parku dvignil 4. lovoriko, na drugi strani je 27-letni Majorčan tu še vedno brez uspeha, izgubil je še četrti finale.

V medsebojnih dvobojih je sedaj 22-18 za španeskega velikana, toda... v finalih ima boljše razmerje srbski teniški zvezdnik (11-9).

Pred finalom je bil vse pripravljeno, da oba finalista pokažeta svoj maksimum, če se ozremo na to, da sta bila spočita po dveh oziroma celo treh dneh odmora zaradi polfinalnih predaj tekmecev. No, na svojem najvišjem nivoju je odigral le Novak.

Novak Djokovič je četrtič osvojil Masters v Miamiju  in drugič dvojček Indian Wells-Miami.

Novak Djokovič je četrtič osvojil Masters v Miamiju in drugič dvojček Indian Wells-Miami.

Po 'začetnem otipavanju' je Djokovič prišel do brejka za 4-2 in od tu naprej je bil veliko boljši, bolj natančen, bolj raznovrsten in bolj agresiven. Edini trenutek, ko je bil na preizkušnji, je bila prva igra na servisnem udarcu, ko je moral reševati točko za odvzem začetnega udarca. Na koncu se je izkazalo, da je bila to sploh edina žogica za brejk Nadala. V 2.nizu je leto mlajši Beograjčan takoj odvzel servisno igro Špancu, nato pa ga vseskozi držal na varni razdalji, lahko bi dejali, da bi lahko brez težav na koncu slavil tudi z bolj občutno razliko.

Nole je imel 7 vinerjev več (22:15), 6 napak manj (14:20), bolj pogosto je prihajal k mreži, prav tako je bil za razred boljši pri vračanju servisa, Nadala je pustil pod 60% izkoristkom 1. servisa in 50% 2. servisa.

''To je bil fantastičen turnir,  užival sem v Miamiju tako kot vedno'', je povedal zmagovalec. ''Odigral sem izjemen dvoboj od začetka do konca, vse je delovalo popolno. Vedno je  izziv in čast igrati z Rafo. Če se ozrem nazaj. Tu sem prvič zmagal leta 2007 in na ta teren imam najlepše spomine''.

''Moram čestitati Novaku in ekipi, izjemno je odigral dva zaporedna turnirja. Zmagati v Indian in Miamiju je ena od kron  teniškega leta. Na nobenem drugem turnirju nisem izgubil toliko final kot tu, vseeno pa je ta turnir zame nekaj posebnega. Energija in strast tukajšnjih gledalcev je neverjetna'', pa je povedal Rafa Nadal.

Novak Djokovič je na tretjem mestu po osvojenih Mastersih (18), skupno pa ima v vitrini že 43 lovorik

Ni kaj, pred Majorčanom je sedaj velik izziv, da pokaže, da je še vedno dominanten na pesku, kjer je lani izgubil le v finalu Monte Carla z Djokovičem, nato pa osvojil Barcelono, Madrid, Rim in Roland Garros. Na drugi strani ima srbski tenisač veliko priložnost za pridobitev točk po Monte Carlu. V Barceloni ni igral, v Madridu je klonil že na prvi oviri, v Rimu v četrtfinalu, na Roland Garrosu pa v polfinalu z Nadalom, ko je Španec dobil 5. niz z 9-7.