Odlični Blaž Rola v tretjem zaporednem polfinalu Challengerjev!

09.08.2013
RIO DE JANEIRO, BRAZILIJA - Četrti slovenski teniški igralec Blaž Rola zbira polfinalne nastope na turnirjih serije Challenger kot po tekočem traku. Danes je v četrtfinalu Ria odpravil domačina Kircheja in je v lepi poziciji, da prvič v karieri zaigra v velikem finalu.

22-letni Blaž Rola (255. na ATP) se je fantastično ujel na turnirjih serije  ATPChallenger, kjer prihaja  do vidnih uvrstitev, ta teden pa ima spet priložnost, da dobre igre krona z naslovom na peščenem, 50,000  USD vrednem dogodku v bodoči olimpijski prestolnici. S tem bi postal četrti Slovenec s krono na Challengerjih, a do tja sta še dva koraka.

V četrtfinalu je danes suvereno odpravil 279. igralca sveta, domačina  Leonarda Kircheja.  28-letni Brazilec je klonil  pod težo Blaževe igre po dveh zaporednih nizih s 6-3, 6-4. Bravo Blaž!

Južnoameričan se v zadnjem času ne more pohvaliti z dobrimi rezultati, a kot domačin je vsak zelo nevaren. Ptujčan se je  dobro pripravil na to okoliščino in je zasluženi polfinalist Peugeot Tennis Cupa. To je že tretji Challenger zapored, ko je najmanj v polfinalu, kar je do sedaj njegov najboljši rezultat kariere.

Blaž je hitro nakazal, da se ne bo pustil presenetiti in odvzeti polfinala. 1. niz je  dobil po eni šolski uri (45 minut) z dvema brejkoma, tekmeca pa je lomil točko po točko. Brazilec je zobe pokazal na začetku 2. niza, ko je imel nekaj priložnosti, vendar je na koncu ostal brez izkoriščene točke za brejk, Rola pa je svojo vnovčil v sredini niza in tekmo varno pripeljal do konca, še preden bi se lahko kaj zalomilo. Po 1 uri in 45 minutah je naš teniški as dobil 81 točk, domačin pa 65, v Riu pa ima v žepu že najmanj 29 točk in 2,510 zelencev.

Rola serijsko premaguje enakovredne tekmece po rankingu in pa tudi višje, kot je bilo to v 2. krogu. V polfinalu bo papirnati favorit, saj bo vihtel lopar proti 433. na svetu, Ekvadorcu Emiliu Gomezu, ki pa v Riu ni od muh. Izločil je že prvopostavljenega Thiema De Bakkerja, danes še domačina Clezarja, kar je v opozorilo Blažu, da prikaže vrhunsko igro in prvi v karieri zaigra v dvoboju, ki mu prinaša lovoriko na Challengerjih. Med seboj bosta  igrala prvič na profesionalnih turnirjih, pred kratkim pa je Blaž Ekvadorca deklasiral na  ameriškem študentskem tekmovanju, tudi lani pa je bil na kolidžu boljši Rola.