Rola uspešno začenja tudi Challenger v Riu!

06.08.2013
RIO DE JANEIRO, BRAZILIJA - Četrti najboljši slovenski teniški igralec Blaž Rola je z zmago začel nastope na ATP Challengerju v bodočem olimpijskem mestu Rio de Janeiro.

22-letni Blaž Rola je zadnja dva Challenger turnirja končal v polfinalu, kar je  bila izenačitev njegove najboljše uvrstitve in konca lanskega leta. Tako v Tamperah kot Sao Paulu je aktualni ameriški študentski prvak je v polfinalu klonil šele po treh  nizih z nasprotnikoma, ki sta bila na papirju višje uvrščena, ta teden pa z zmago po treh nizih začenja Peugeot Tennis Cup, turnir na  pesku, ki ima nagradni sklad 50,000 ameriških  zelencev.

Ptujčan je  ta teden na 255. mestu računalniške lestvice, najvišje v karieri, žreb pa mu je za uvod namenil domačega  povabljenca in vrstnika Carlosa Eduarda Severina (621. na ATP). Po začetnem otipavanju brazilskega peska in izgubi 1. niza, je Blaž stopil na plin ter tekmecu pokazal, da je zasluženo precej mest višje koitiran. Slavil jes  6-7(4), 6-3 in 6-0

Rola napreduje iz tedna v teden. Današnji dvoboj ni  bil pravi  pokazatelj njegove moče, vsekakor pa bo to že naslednji, ko ga čaka dvoboj s 3. nosilcem, 20-letnim Diegom Sebastianom Schwartzmanom iz Argentine, ki je 136. igralec sveta. Pomerila se bosta prvič.

Izjemno tesen 1. niz je šel na  veselje domačinov v roke Severinu, čeprav je  Rola  dobil na koncu točko več. Brazilec je  izkoristil edino žogo za  brejk, naš  tenisač  pa le eno od sedmih, v tajbrejku pa je bil Južnoameričan bolj zbran.  Videlo se je, da Rola išče  občutek, našel ga je v sredini  2. niza. Povedel je 4-2,  od tu naprej pa je bilo vse  v barvah Ptujčana. S še enim brejkom je izenačil v nizih, v tretjem pa nasprotniku za slovo zavezal kravato. Brazilec je v  zadnjem delu uspel ujeti le 12 točk.

Rola je serviral 12 asov, napravil 2 dvojni napaki in na 1. servis dobil 38 točk od 50, od tega v drugem in tretjem nizu 11 od 13. Zaslužil  je najmanj 730USD in 7 točk.